سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - May 26 2020
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۱۳۴۳۱
مهدی رجبی از نگارش رمان «خواهران تاریک» در ژانر وحشت خبر داد.

به گفته این نویسنده، «خواهران تاریک» رمانی است که هدف از آن صرفا ایجاد وحشت و دلهره در مخاطب نبوده بلکه درصدد است تا نوع نگرش و تفکر نوجوانان را تحت تأثیر قرار دهد.

رجبی گفت: با توجه به سیل داستان‌های ژانر وحشت که عمدتا ترجمه‌ای هستند و به بهانه این ژانر به ترویج خشونت و مسائلی همچون دراکولا و... می‌پردازند، تلاش کرده‌ام با نوشتن این رمان، اثری در ژانر وحشت و البته خالی از خشونت‌های رایج آن که به ارتقای سطح ذائقه مخاطب منتهی شود، بنویسم.

او اظهار کرد: این رمان به نوعی به دلهره‌ها و نگرانی‌های دوران بلوغ می‌پردازد؛ دورانی که با تغییرات فیزیکی و روحی روانی نوجوانان سروکار دارد. کار نگارش این رمان یک سال و نیم به طول انجامیده و در آن ضمن بیان داستانی در حوزه ادبیات هراس به روانکاوی دوران بلوغ و هیجانات این دوره پرداخته شده است.

این اثر هم‌اکنون جهت بررسی در اختیار یکی از موسسات انتشاراتی قرار دارد.

رجبی پیش‌تر رمان «جنایتکار اعتراف می‌کند» را در ژانر وحشت در نشر افق راهی بازار کرده است. او می‌گوید در این رمان تلاش کرده است تا با همراه کردن خوانندگان نوجوان در رمزگشایی طلسم‌های موجود در این کتاب، رمانی تعاملی را پدید آورد که نه تنها باعث لذت خواننده بلکه سبب افزایش سطح خلاقیت آنان شود.

مهدی رجبی که رمان «کنسرو غول» او به چاپ دوم رسیده است از نگارش چند رمان دیگر خبر داد. «گلوله و پلنگ» با موضوعیت ضرورت حفاظت از محیط زیست یکی از این رمان‌هاست که راوی آن گلوله‌ای است که به سمت پلنگ ایرانی در حال حرکت است.

«اشباح جنگل سوخته» یکی دیگر از آثار این نویسنده است که درصدد اصلاح برخی باورهای غلط درباره برخی از جانوران همچون جغد است و بالاخره کتاب «انبوه بالابان» این نویسنده به موضوع قاچاق گونه‌ای از پرندگان شکاری ایران به کشورهای عربی اختصاص دارد.

رجبی در حوزه رمان کودکان نیز کارهایی را انجام داده است. «سیرک سیاه» یکی از این کارهاست که به بدرفتاری و نقد استفاده‌کنندگان از حیوانات در سیرک‌ها می‌پردازد.

این آثار قرار است توسط انتشارات فنی راهی بازار شوند.

«درخت پول» یکی از آخرین آثار منتشرشده این نویسنده است که در نشر گیسا راهی بازار شده است. مخاطب این اثر خردسالان هستند و به آموزش پس‌انداز و اهمیت آن در قالب اثری داستانی می‌پردازد.


منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری