پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - June 21 2018
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۲۴۳۵۱
وزیر ارتباطات اعلام کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در نظرداریم این استان را به عنوان پایلوت هوشمندسازی مدارس کشور قرار دهیم.
میهن امروزوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در نظرداریم این استان را به عنوان پایلوت هوشمندسازی مدارس کشور قرار دهیم.

محمود واعظی امروز در مراسم بازگشایی متمرکز مدارس استان البرز که در دبیرستان مهدیه کرج برگزار شد، اظهارکرد: در دنیای امروز برخورداری از تجهیزات و امکانات صنعتی ثروت محسوب نمی‌شود بلکه داشتن نیروی انسانی تفکر بنیان ثروت است.

وی افزود: مسئولان دولت تدبیر و امید همواره در سخنان خود بر ضرورت بهره‌مندی از توانمندی‌های جوانان این مرزو بوم تاکید دارند و از جوانان به عنوان سرمایه‌های بی‌بدیل کشور یاد می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سرمایه‌ای بالاتر از نسل جوان وجود ندارد، اگر ایران امروز در دنیا آبرو دارد به دلیل داشتن جوانان و ملت فهیمی است که در همه مقاطع حامی انقلاب اسلامی بوده‌اند.

واعظی در ادامه از ترفندهای دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی سخن به میان آورد و گفت: طی ۳۸ سال گذشته دشمنان از هر ترفندی استفاده کردند تا بیداری اسلامی که امام خمینی (ره) برای جهان اسلام و ملت ایران به ارث گذاشتند را نابود کنند اما با حمایت ملت و رهبری مقام معظم رهبری به خوبی این بیداری هدایت شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: امروز به برکت این بیداری اسلامی دیگر نمی‌توانند ملت ایران را نادیده بگیرند و برخلاف گذشته که ایران را منشا اسلام هراسی و شیعه هراسی قلمداد می‌کردند امروز از ایران به عنوان یک راه حل برای رفع مشکلات جهان اسلامی یاد می‌کنند.

وی ابراز کرد: اگر به دنبال پایداری این عزت هستیم باید به دانش آموزان بیاموزیم که از وقت و فرصت‌های خود به خوبی استفاده کنند، اگر می‌خواهیم از اقتصادی پویا بر مبنای اقتصاد مقاومتی بهره مند شویم باید جوانان را برای سازندگی کشور آماده کنیم.

این مسئول گفت: خوشبختانه جوانان این مرزو بوم از استعدادهای ویژه‌ای برخوردارند که نوآوری‌ها و پیشرفت های داخلی کشور از این توانمندی‌ها نشات می‌گیرد، امروز ایران در بخش‌های نوآوری پیشتازاست و این یکه تازی حاصل تلاش جوانانی است که خود را باورکرده اند.

واعظی بیان کرد: امیدواریم با تکیه براین استعداد ها بتوانیم بیش از پیش در مسیر رشد و توسعه کشور گام برداریم و آینده کشور را تضمین کنیم؛ چرا که امروز نگاه یک میلیارد مسلمان به این کشور خیره شده است و موفقیت در اقتصاد، صنعت و علم و دانش بهترین پیامی است که می‌تواند سرمشق مسلمانان جهان باشد.

وی تاکید کرد: امید نظام و رهبری به جوانان این کشور است، اگر امروز دانش آموزان بتوانند مسئولیت دانش آموزی خود را به خوبی انجام دهند یقینا در آینده مسئولیت‌های کشوری را هم به خوبی می‌توانند به سرانجام برسانند.

واعظی در ادامه به تحولات دنیای ارتباطات اشاره کرد و گفت: دنیای امروز به واسطه فضای مجازی و ارتباطات گسترده به سرعت در حال تغییر است، از نظر دولت یازدهم این تغییر و تحولات هم می‌تواند فرصت باشد هم تهدید و دولت تلاش دارد فرصت‌ها را در این حوزه افزایش دهد و تهدیدها را کم کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توصیه کرد: اگر دانش آموزان بتوانند از وقت خود به درستی بهره بگیرند و چگونگی استفاده از فضای مجازی را مدیریت کنند یقینا این امکان می‌تواند به ابزاری قدرتمند تبدیل شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود به هوشمندسازی دبیرستان مهدیه کرج اشاره کرد و گفت: این مدرسه با پیشنهاد استاندار البرز به عنوان مدرسه پایلوت هوشمندسازی انتخاب شده است و تا کنون ۱۰کلاس این مدرسه به امکانات هوشمند تجهیز شده و ظرف سه روز آینده ۹ کلاس دیگر آن نیز تجهیز می‌شود.

وی بر ضرورت استفاده از تجهیزات هوشمند در مدارس تاکید کرد و افزود: باید یاد بگیریم که چطور از تجهیزات استفاده کنیم، این مدرسه به عنوان پایلوت هوشمندسازی مدارس البرز انتخاب شده است و اگر دانش آموزان و معلمان از این امکانات به خوبی استفاده کنند در نظرداریم این استان را به عنوان پایلوت هوشمندسازی مدارس کشور قرار دهیم.

واعظی در پایان گفت: امیدواریم با کمک مسئولان بتوانیم اتفاقات خوبی را برای آموزش وپرورش البرز رقم بزنیم تا شاهد ارتقای علمی مدارس این استان باشیم.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری