شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - October 20 2018
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
کد خبر: ۲۵۴۶۷
رگولاتوری اعلام کرد:
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: قابلیت ارسال پیامک همه سیم کارت‌هایی که به صورت شخصی برای سایر مشترکان پیامک انبوه تبلیغاتی ارسال می‌کنند، مسدود می‌شود.
میهن امروز«حسین فلاح جوشقانی» افزود: با وجود راه اندازی سامانه غیر فعال سازی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی (سامانه ۸۰۰)، برخی پیامک‌های تبلیغاتی از طریق شماره‌های شخصی برای مشترکان ارسال می‌شود که نارضایتی مردم را به همراه داشته است. 

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، خدمات پیامک انبوه، خدماتی است که پیامک‌ها از طریق فرستنده مشخص و از طریق شبکه‌های ارتباطی بدون درخواست قبلی کاربران و پرداخت هزینه توسط آنان دریافت می‌شود و جنبه تبلیغاتی و اطلاع رسانی دارد. 

فلاح جوشقانی افزود: ارسال پیامک تبلیغاتی از شماره‌های شخصی از مصادیق پیامک انبوه است و طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، ارایه کنندگان خدمات ارتباطی باید امکان فعال سازی و یا غیر فعال کردن دریافت پیامک‌های انبوه از این طریق را برای کاربران فراهم کنند. 

وی تصریح کرد: رگولاتوری اپراتور‌ها را ملزم کرده است تا زمان ایجاد این امکان برای کاربران، در صورتی که مشترکان از طریق سیم کارت شخصی خود به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی اقدام کنند، امکان ارسال پیامک آن‌ها مسدود شود. 

این مقام رگولاتوری درباره رفع مسدودسازی ارسال پیامک سیم کارت‌های شخصی گفت: پس از ایجاد امکان فعال سازی و غیر فعال سازی دریافت پیامک انبوه برای کاربران و تایید رگولاتوری، پس از اطلاع رسانی، امکان باز کردن قابلیت ارسال پیامک انبوه برای این دسته از سیم کارت‌های مشترکان فراهم می‌شود. 

کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی پیش‌تر آیین نامه ساماندهی پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و پیامک‌های خدمات ارزش افزوده را تصویب کرده بود در این آیین نامه چگونگی نظارت بر ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و پیامک‌های خدمات ارزش افزوده و ضوابط فعالیت اپراتور‌ها و زیر مجموعه‌های آن اعم از فراهم کننده و تجمیع کننده محتوا تعیین شده است. 

صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری ۲۵ فروردین ماه امسال از آغاز ساماندهی خدمات ارزش افزوده پیامکی شامل پیامک‌های تبلیغاتی، اطلاع رسانی، بازی و سرگرمی خبر داده بود.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری