جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - April 10 2020
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
کد خبر: ۲۶۴۰۲
دادستان عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری یک کلاهبردار میلیاردی با عنوان مرد هزار چهره خبر داد و گفت: این فرد با جعل عناوین قضایی از جمله دادستان، معاون دادستان، قاضی اجرای احکام، نماینده قوه قضائیه و سردار نظامی اقدام به کلاهبرداری از مراجعان به دستگاه قضایی می‌کرده است.
میهن امروزدادخدا سالاری در تشریح این خبر اظهار کرد: این کلاهبردار سابقه دار، فعالیت‌های مجرمانه خود را از سال ۱۳۹۳ در استان اصفهان آغاز کرده و سپس این اقدامات را به ترتیب در استان‌های فارس، بندرعباس، یزد، کرمان و مجددا در بندرعباس تکرار کرده است. 

وی در تشریح نحوه شناسایی و دستگیری این متهم، اظهار کرد: به دنبال وصول گزارشاتی در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مبنی بر چندین فقره کلاهبرداری از مراجعان به دستگاه قضایی، اقدامات مستمر و شبانه‌روزی حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان، پلیس آگاهی و بازپرسی شعبه یازدهم برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز شد. 

سالاری با اشاره به اینکه با راهنمایی شکات و مالباختگان عکسی از وی تهیه و سپس هویت وی مشخص شد، افزود: معلوم گردید وی ساکن استان اصفهان بوده که نیابت قضایی جهت دستگیری وی صادر شد، سپس مشخص گردید وی از آنجا به استان دیگری نقل مکان کرده و از آن استان نیز به استان سومی منتقل شده که نهایتا مجددا در استان کرمان مشاهده و مورد تعقیب قرار گرفت. پس از اقدامات تعقیبی و تحقیقی گسترده و چندین روز عملیات تعقیب و مراقبت، برای دستگیری این متهم اقدام شد. این فرد کلاهبردار، ۱۳ مهرماه سال جاری پس از ارسال نیابت قضایی از استان کرمان، در استان هرمزگان پس از انجام چندین مورد کلاهبرداری در یک روز و در حین مذاکره با طعمه جدید خود دستگیر شد. 

این مقام قضایی ادامه داد: این فرد با جعل عناوین قضایی و نظامی و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی برخی از افراد مسن و اهالی روستا‌ها را فریب داده و با ادعای حل پرونده‌های آن‌ها، مبالغی را از این افراد کلاهبرداری کرده و سپس متواری شده و در استان دیگری فعالیت‌های مجرمانه خود را تکرار می‌کرده است. 

دادستان کرمان در ادامه با اشاره به ۱۲ فقره سابقه کیفری این متهم، گفت: این فرد سوابقی از جمله کلاهبرداری، سرقت، سرقت به عنف، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل عنوان، تهدید، توهین و ادعای نفوذ را در کارنامه خود دارد. 

وی با بیان اینکه در زمان دستگیری این متهم چندین فقره سیم کارت متعلق به مالباختگان نیز کشف شده است، افزود: در حال حاضر تحقیقات اولیه در این پرونده انجام شده، حساب‌های بانکی متهم مسدود و متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است. 

این مقام قضایی تاکید کرد: هرگونه ادعای افراد مبنی بر اعمال نفوذ در دستگاه قضایی و توانایی در حل مشکلات پرونده‌های قضایی صحت ندارد و این دستگاه در راستای وظیفه عدالت گستری خود همواره بر اساس قانون به پرونده‌ها و موارد مطروحه رسیدگی کرده و حکم مقتضی را صادر می‌کند؛ از این رو شایسته است که افراد به کلاهبرداران و افرادی که در صدد سوءاستفاده هستند اعتماد نکرده و در صورت مشاهده چنین افرادی، مراتب را به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اطلاع دهند.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری