جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - June 22 2018
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
کد خبر: ۲۶۶۰۹
مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خبر داد
مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد از درآمد 108 میلیارد تومانی از طریق زکات در ٧ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: 79 درصد این مبلغ صرف نیازمندان و 21 درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی شده است.
میهن امروزمدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد از درآمد 108 میلیارد تومانی از طریق زکات در ٧ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: 79 درصد این مبلغ صرف نیازمندان و 21 درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی شده است.

نجفعلی انتظاری در نشست خبری امروز معاونت توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد،ضمن بیان آنکه در سال 90 برای اولین بار در مجلس قانون زکات به تصویب رسید و اکنون 11 سازمان مسئولیت شورای زکات را در کشور بر عهده دارند گفت: سال گذشته 231 میلیارد تومان درآمد حاصل از زکات بوده که 131 میلیارد آن زکات واجب و 70 میلیارد تومان آن زکات مستحبی بوده است.

انتظاری افزود: 30 میلیارد تومان از زکات جمع‌آوری شده مربوط به سادات و عام بوده و به طور کلی از مجموع زکات جمع‌آوری شده 120 میلیارد تومان صرف پروژه‌های عام‌المنفعه و 110 میلیارد تومان صرف امور نیازمندان شده است؛به طوریکه 60 درصد زکات به سمت نیازمندان رفته و 40 درصد در پروژه‌های عام‌المنفعه خرج شده است.

وی افزود: در 7 ماهه گذشته 108 میلیارد تومان درآمد زکات بوده که 21 درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی مانند ساخت مسجد و 79 درصد صرف نیازمندان شده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
0
0
نیازمندان کجا؟لبنان .فلسطین .عرااق .سوریه.؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری