دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - April 23 2018
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
کد خبر: ۲۶۷۶۲
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا نیروی انتظامی با اشاره به جذب کودکان و نوجوانان به بازی های آنلاین(برخط) گفت: این امر علاوه بر آسیب‌های جسمی و روحی تهدیدات زیادی در پی دارد به همین علت خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند.
میهن امروز- سرهنگ دوم علی نیک‌نفس گفت : اعتیاد به بازی‌های آنلاین در کودکان و نوجوانان باعث افت تحصیلی فرزندان می شود؛ ضمن اینکه آسیب‌های جسمی بسیاری در پی دارد.
وی ادامه داد: برخی بازی‌های آنلاین به صورت جمعی و گروهی است یا اینکه فرد با یک طرف مقابل بازی می‌کند که شناختی از طرف مقابل ندارد و نمی داند طرف بازی او در چه رده سنی و جنسی قرار دارد.

سرهنگ نیک‌نفس خاطرنشان کرد: بسیاری از مجرمان سایبری برای یافتن سوژه ها و شکار خود به دنبال کودکان و نوجوانان هستند و این مجرمان با طرح دوستی با افراد کم سن و سال و وعده و عید قربانیان خود را فریب می دهند و از آنان سوء استفاده می‌کنند.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد: حتما نظارت مستمر بر فعالیت‌های سایبری کودکان و نوجوانان خود داشته باشند تا فرزندانشان در دام مجرمان سایبری نیفتند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا گفت: همانگونه که خانواده ها در فضای حقیقی تلاش دارند تا همبازی و دوستان فرزند خود را بشناسند در فضای مجازی نیز این امر ضروری است تا در صورت بروز مشکل بتوانند سرنخ‌های لازم در خصوص طرف بازی آنلاین فرزند خود را در اختیار داشته باشند. 

به گفته وی برخی از مجرمان سایبری در بازی‌های آنلاین چنان با فرزندان ما ارتباط برقرار می‌کنند که هر‌گونه رفت و آمد و اطلاعات زمان حضور ما در منزل و آدرس ما را دارند و از این طریق در فرصت مناسب اقدام به سرقت از منزل می‌کنند.

سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه باید به فرزندان خود آموزش دهیم تا در ارتباطات آنلاین حداقل اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهند، گفت: متاسفانه خانواده‌ها به این موارد دقت نمی‌کنند و فرزندان آنها در ارتباطات آنلاین و مجازی خود هرگونه اطلاعات را انتشار می دهند یا در اختیار دیگران می‌گذارد. 

وی با بیان اینکه خانواده اعتیاد اینترنتی را جدی بگیرند به خانواده‌ها توصیه کرد: برای فرزندان وکودکان در زمینه بازی‌های آنلاین دستورالعملی تهیه کنیم و حدودی برای دسترسی آنها تعریف و ساعت بازی‌ها را محدود کنیم چرا که این بازی‌های اعتیادآور است.

سرهنگ نیک‌نفس گفت: هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کنند همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری