يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - January 26 2020
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
کد خبر: ۲۶۷۶۳
گروه «کُر آکادمیک پایتخت» زیر نظر آکادمی موسیقی «پنج خط» با مدیریت شهرام توکلی بزودی تشکیل می‌شود.
میهن امروز-شهرام توکلی گفت: بدنبال تشکیل ارکستر آکادمیک پایتخت در شهریور ماه، به فکر راه اندازی گروه کُر نیز با همین عنوان افتادیم، بطوریکه فراخوانی برای تشکیل این گروه اعلام شد و با پایان مهلت ثبت نام که 15 آذرماه خواهد بود، با یک آزمون ورودی اعضا جذب و گروه به طور رسمی فعالیت خود را از اول دی ماه آغاز خواهد کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی گروه «کُر پایتخت»، وی ادامه داد: تشکیل این ارکستر و گروه کُر آموزشی در حقیقت ایده برداری از رویکرد آموزشی «ال سیستما» است. در این نظام آموزشی هنرجویان از بدو شروع آموزش ساز تخصصی خود، هم زمان در ارکستر نیز نوازندگی می کنند و از این طریق غیر از فراگیری تکنیک های ساز خود، تجربه های بسیار ارزشمندی را از طریق نوازندگی در ارکستر به دست می آورند. بر این اساس برای عضوگیری گروه کُر نیز ملاک ما تخصص موسیقیایی نیست زیرا قرار است اعضا در این نظام آموزشی زیر نظر استادان خبره آموزش های لازم را همچون سلفژ و هم خوانی ببینند.

آهنگساز و مدیر آکادمی موسیقی پنج خط همچنین گفت: در کنار بحث آموزشی، برنامه اجرای کنسرت را هم خواهیم داشت زیرا معتقدیم کنسرت نیز جزو فرایند آموزش است، بنابراین از اکنون در حال برنامه ریزی برای اجرای صحنه ای گروه کُر و ارکستر هستیم به طوری که پیش بینی ما برای اجرای این گروه اواخر اردیبهشت سال آینده خواهد بود.

توکلی ادامه داد: گروه کُر زیر نظر آکادمی موسیقی پنج خط اداره می شود و با رهبری شایا اسدی فعالیت خود را آغاز می کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به شرایط کنونی ارکستر آکادمیک پایتخت گفت: ارکستر از شهریور ماه کار خود را با 60 نوازنده آغاز کرده و تا کنون ضمن آموزش، قطعه هایی از آهنگسازان برجسته همچون هایدن و ویوالدی را در تمرین ها اجرا کرده که می توان گفت با اجرای این آثار، ارکستر پیشرفت چشمگیری داشته و صدای ارکستر پذیرفتنی است.

آزمون ورودی گروه کُر آکادمیک پایتخت ١٩ آذر ماه برگزار خواهد شد. 

بر این اساس علاقه مندان برای شرکت در آن می توانند تا 15 آذر ماه از ساعت١٠ تا ٢٠ برای ثبت نام با کادمی موسیقی پنج خط تماس بگیرند.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری