دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - May 21 2018
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۷
کد خبر: ۲۹۷۷۲
یک شنبه شب گذشته در جلسه ستاد تدبیر استانداری که با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور برگزار شد به دلیل حضور تهرانفر معاون بانک مرکزی و عرفانیان معاون بانک صادرات موضوع پرداخت باقی مانده سپرده های سپرده گذاران موسسه منحل شده میزان نیز مورد رسیدگی قرار گرفت.
میهن امروزبه گزارش خراسان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این باره گفت: در این جلسه برای تعیین تکلیف باقی مانده حساب ها و بسته شدن پرونده میزان با حضور مسئولان ملی و استانی و نمایندگان بانک صادرات تصمیمات خوبی گرفته شد که به عنوان مصوبه جلسه به تهران ارسال شده است.
 
علی رسولیان با اعلام این خبر افزود: در این جلسه مقرر شد تا آخر بهمن ماه جاری بانک صادرات در اطلاعیه ای فرایند پرداخت مطالبات سپرده گذاران میزان را دربازه زمانی حداکثر دوماهه اعلام کند.وی با تاکید بر این که طی این فرایند تمام سپرده های باقی مانده با عنوان سپرده های میزان تعیین تکلیف می شود، تصریح کرد: البته این به معنای پرداخت نقدی همه سپرده ها نیست اما قطعا حساب و سپرده بلاتکلیفی بعد از اجرای این مرحله باقی نخواهد ماند.
 
رسولیان توضیح داد :برای عملیاتی شدن این تصمیم، باقی مانده سپرده ها در چهار پلکان باقی مانده حساب تا 100میلیون تومان ،از100تا 200 میلیون تومان ،از 200تا 500میلیون تومان و بالاتراز 500میلیون تومان تعریف شده که به طور قطع درصدی از وجوه هر گروه البته به شکل متفاوت اما به صورت نقدی پرداخت می شود. یعنی همه سپرده گذاران در این مرحله درصدی پول نقد دریافت می کنند اما در ازای باقی مانده سپرده هایشان حساب یک ساله بانک صادرات ایجاد می شودو به این سپرده ها سود مصوب یک ساله تعلق می گیرد.
 
وی تاکید کرد :این حساب مربوط به بانک صادرات است و مشمول قوانین و مقررات بانک صادرات خواهد بود و از امتیازات آن برخوردار است .مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری درباره دلایل طولانی شدن آخرین مرحله پرداخت های میزان گفت :روند شناسایی ،ذخیره گیری و انتقال دارایی های میزان به بانک صادرات مقداری پرداخت باقی مانده سپرده های این موسسه منحل شده را به تعویق انداخت. همچنین مهم ترین مانع بر سر راه انتقال دارایی ها، کارشناسی اسناد ترهینی بود که با توجه به ایراداتی که نمایندگان بانک صادرات بر شیوه آن واردکرده بودند نیاز بود تا مجدد انجام شود ودر نهایت مقرر شد تا با نرخ مشخصی این اسناد به بانک صادرات منتقل شود.
 
وی اضافه کرد :در جلسات گذشته نیز برای تعیین تکلیف بقیه حساب ها تلاش های زیادی صورت گرفت تا در یک مرحله بتوان پرونده میزان را بست اما در این میان بانک صادرات چند درخواست داشت که باید تامین می شد. یکی از این مسائل تعیین تکلیف تسهیلات پرداختی میزان به مشتریان بود که پیش از این به عنوان بخشی از دارایی های این موسسه به بانک صادرات منتقل شده بود اما در حالی که صاحبان این تسهیلات دریافت شده (مشتریان سابق موسسه میزان ) باید اقساط تسهیلات خود را به بانک صادرات پرداخت می کردند در این زمینه اقدامی نکرده بودند یا حداقل پرداخت هایشان به موقع یا منظم نبوده به طوری که میزان نقد شوندگی این تسهیلات بسیاراندک و در مواردی حتی در حد صفر بوده است.
 
رسولیان با بیان این که بانک صادرات درخصوص نقد کردن وجوه 70 تا 80 نفر از افرادی که بیشترین تسهیلات را از موسسه میزان گرفته اند هم اکنون با مشکل روبه‌رواست، تصریح کرد: بله این دارایی به طور کامل منتقل شده است اما این مشکلات همچنان وجود دارد.وی درباره مبلغ تسهیلات پرداختی به این افراد گفت: فهرست این افراد و شرکت هایی که بیشترین تسهیلات را گرفته اند و کمترین بازپرداخت را داشته اند موجود است اما رقم باقی مانده آن به دلیل این که ممکن است با پرداخت هایی که صورت گرفته یا می گیرد تغییر کند قابل ذکر نیست.
 
وی همچنین از موضوع انتقال املاک میزان به بانک صادرات به عنوان دیگر مانع سرراه پرداخت باقی مانده سپرده ها یاد کرد و افزود: علاوه بر تسهیلاتی که به عنوان بخشی از دارایی های میزان به بانک صادرات منتقل شده بود مقرر شد تا املاک میزان نیز به این بانک منتقل شود اما در همین باره نیز به دلیل مشکلاتی مثل بازداشتی برخی از آن ها و لزوم پیگیری های قضایی ،روند انتقال به سختی و با کندی صورت گرفت.
 
رسولیان خاطر نشان کرد: هم اکنون هنوز املاکی از میزان باقی مانده است که انتقال آن انجام نشده اما در آخرین جلسه 14 ملک جدید که اموراداری و مالیاتی آن به پایان رسیده بود به بانک صادرات منتقل شد.رسولیان افزود: با اجرای آخرین مرحله پرداخت که از ابتدای دی ماه آغاز شده بود و طی آن حساب های با باقی مانده 70 میلیون تومان و درواقع همه افرادی که تا 82 میلیون تومان موجودی در میزان داشته اند، تعیین تکلیف شدند و از950هزار حساب در زمان ایجاد مشکل در سال ۹۳ فقط سه هزار و 800 حساب باقی‌مانده است که به حدود ۶۳۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
منبع: تابناک
نظرات بینندگان
سپرده گذار میزان دادگستری خراسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
0
0
به نظر شما من سپرده گذار میزان دادگستری می توانم از اشخاص زیر بدلیل کوتاهی در پرداخت سپرده ام بمدت 26 ماه شکایت کنم؟
1-ریس قوه قضا بدلیل14سال حمایت غیر قانونی در توسعه وتجهیز میزان دادگستری خراسان .
2-رشیدیان استاندارخراسان رضوی وریس ستادتدبیر بخاطر تسویه میزانی ها با پول سایر سهامداران (انهایی که اهل کف خیابان بودند بامبلغ کمتر)بعبارتی زیر پا گذاشتن حق الناس که در اسلام بشدت از ان حمایت شدهوپرداخت 400میلیون تومان به یکی از مدیران بازنشته استانداری خارج از ضابطه).
3-دادگستری خراسان بدلیل عدم اعدام هیت مدیره میزان که جملگی همکارشان هستند.
4-هیت تسویه میزان که با چه ادله قانونی وشرعی از حسابمان برداشت غیر قانونی نمودند.
5-سیف بانک مرکزی با استاد به کدام موادقانونی میزان را منحل وسپرده ان را نزد خود نگداشته بود (مگر می شود در یک دولت میزان قانونی ودر دولت بعدی غیر قانونی باشد)واینکه 26 ماه 100میلیون تومان سپرده ام را نگهداشتند وندادند.لطفا مرا رهنمایی کنید که دست به اقدامی نزنم که در تایخ ثبت شود.
سيد محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
0
1
جناب آقاي رسوليان ضمن تشكر از پي گيري شما در خصوص پرداخت سپرده هاي مردمي در موسسه ميزان بفرمائيد در قراداد اوليه مورخ16/08/1394 انتقال تسويه مطالبات ميزان به بانك صادرات اولا مهلت مشخص نشده . دوما چرا بايستي ما سپرده گذاران بيشتر ضرر و زيان از بابت تاخير در پرداخت را متحمل شويم و سوما مگر سرمايه هاي ما در دست افراد بصورت وام و يا خريد ملك ( زمين و يا ساختمان ) بلوكه نشده كه روز به روز بر ارزش آنها افزوده مي شود حال چرا در خصوص پرداخت سود بابت تاخير در وصول مطالبات ما هيچ اقدامي نمي نمائيد . در مملكتي كه دم از اسلام و اجراي حكومت اسلامي مي زنيد مثل روز روشن بر مردم ظلم مي نمائيد . لطفا با برنامه ريزيهاي خود بفكر شب اول قبر و قيامت خود هم باشيد .
سيد محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
0
1
جناب آقاي رئيس جمهور :
با سلام و احترام به اطلاع مي رساند از اول دولت حضرتعالي متاسفانه رئيس بانك مركزي بخاطر اختلاف ديدگاه سياسي با دولتهاي قبل كه سبب رشد و ازدياد موسسات اعتباري شده بود متاسفانه موجبات انحلال موسسه ميزان وابسته به دادگستري خراسان بزرگ را رقم زد آنهم بدون در نظر گرفتن حق و حقوق 950 هزار نفر مالباخته كه تعداد زيادي ازاين افراد در روز هاي اول دچار سكته و مرگ زود هنگاه شدند ( بخاطر بر باد رفتن تمام دارائيهايشان ) بگذريم كه اين موسسه هم با يدك كشيدن آرم قوه قضائيه بر سر درب شعبات خود و وابستگي موسسات را به نهاد دولتي قوه قضائيه سر لوحه جذب سرمايه هاي مردمي كرده بود كه متاسفانه دولتهاي قبل به اين شيوه تبليغاتي دروغي هيچ عكس العملي از خود نشان ندادند . متاسفانه در طي اين سه و نيم سال خدمت حضرت تعالي و تحمل مصائب فراوان مردمي بخاطر عدم پاسخگوئي مسئولين بانك مركزي ، استانداري خراسان ، دادستاني خراسان و ساير دست اندر كاران انتظار كشيديم و چشم هايمان كور شد تا شايد نيم نگاهي به اين مردم كه نقش مهمي در انتخاب شما داشتند بنمائيد اما دريغ از يك نظر و حتي تشكيل يك جلسه در جهت رفع اين معضل حال مي بينم با تخريب يك ساختمان كه منتفعين آن حدود 600 نفر مي رسند چطور جنابعالي با تمام وزراي خود بسيج مي شويد تا جلو ضرر و زيان اين مردم را بگيريد در حالي كه عملا شما و دولت تحت امرتان هيچ گونه مسئوليتي در قبال كوتاهي اين افراد نداريد ( بگذريم كه مشابه اين تخريب و حتي بدتراز آن در اين كشور بزرگ زياد اتفاق مي افتد و اصلا هيچ مقام دولتي كمكي نمي كند به دلايل عدم پوشش بيمه اي ) حال براي خودمان غصه مي خوريم كه ما در مملكت اسلامي زندگي مي كنيم و چطور حدود 3 سال است كل سرمايه زندگيمان بر باد رفته و كسي جوابگو نيست . حال از شما كه قصد ورود مجدد به جرگه انتخابات را داريد تقاضا مي كنم در جهت وصول مطالبات و ضرر وزيان مالباختگان ميزان فكري برداريد . تا اين مردم مجدد لبيك خود را تجديد نمايند . به نظر من در غير اينصورت بايستي پاستور را ترك نمائيد .
سپرده گذار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
0
0
باید با مدیران مرتبط با پرونده 26 ماهه میزان با ادبیات خودشان حرف زد .اگر شمای مدیر بجای من سپرده گذار 26 ماه تحریم پولی شدی چه می کردی؟اعضای هیت مدیره میزان،هیت تصفیه میزان،ستاد بی تدبیر استانداری خراسان رضوی،سیف بانک مرکزی وحامی اصلی میزان طی 14 سال گذشته خوب متوجه باشید که ما977000نفر سپرده گذار میزان دادگستری 26 ماه از شماها طلبکاریم به هرنوع ممکن از خط انداختن روی ماشین تا ریختن ... را تا وصول اخرین ریال مطالباتنون را برای خودمان تا پایان عمر که حتما یکبارهم شده شناسایی وقابل رویت می شوید برای خودمان محفوظ می داریم .چون علما فرمودند حق دادنی نیست حق گرفتنی است
سبزواری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
0
1
سلام باز هم وعده و ....
دیگر بس است بخددا سال گذشته 12 میلیون تومان از پولمان را دادید و تا امسال هیجی پرداخت نشده الان هم میگوید یک ذره از پولتان را میدهیم و بقیه اش را برید تا سال اینده که ایا بدهند یا نه بابا بخدا بس است کشتید مردم را و بیچاره کردید .چطور بگوییم که زندگی ما را بهم زدید ان هم از طرف این مسولن نا امید و نا تدبیر
بخدا قسم اگر پولم را ددر دست راست من
و دفترچه انرا در دست چپم قرار دهید
باز هم حرف شما را باور نمیکنم
سپرده گذار میزان دادگستری خراسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
0
1
دروغگویی جزئ ذات مدیران است.شما گفتید تا دوروز دیگر سپرده های میزان دادگستری خراسان تسویه میشه الان 4روزه میگذاره مگه شما مریضید که به مردم دروغ می گویید.
محمدسپرده گذار ناراضی میزان دادگستری حراسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
0
1
بر پدر ومادر مدیرانی لعنت که سوده مارو 26 ماهه در میزان دادگستری خراسان نمی دهند .ولی برای دوستانشان در استانداری 400میلیون تومان بدون ضابطه سه هفته پیش پرداخت کردند اگر خدایی هست اینها رو بدرک واصل کن.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری