چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - June 20 2018
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
کد خبر: ۳۲۸۲۸
محسن کوهکن در گفت‌وگو با میهن امروز:
محسن کوهکن، نماینده زرین شهر، لنجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است اصلاح فرهنگ عمومی جامعه از موضوعات مهم کشور است که رییس جمهور باید در دستور کار خود قرار دهد.
میهن امروز- محسن کوهکن، نماینده زرین شهر، لنجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است اصلاح فرهنگ عمومی جامعه از موضوعات مهم کشور است که رییس جمهور باید در دستور کار خود قرار دهد.

وضعیت جوانان را در دولت یازدهم چطور ارزیابی می کنید و به نظر شما ملاک جوانان برای رای دادن چیست؟
در دولت یازدهم با توجه به نرخ بیکاری و رکود اقتصادی برای جوانان و مخصوصا جوانان تحصیلکرده ایجاد شغل نشد و همچنان دغدغه این قشر پابرجاست. جوانان ما بعد از پایان تحصیل به شغل فکر می کنند و اگر شغل متناسبی برای آن ها مهیا شود در مرحله بعد به ازدواج خودشان فکر می کنند و این مسیر درست ادامه پیدا می کند که متاسفانه در این راه معضلات بیکاری سر جای خود باقی مانده است. اما در رابطه با ملاک جوانان برای رای دادن باید بگویم که جوانان ما از سطح آگاهی خوبی برخوردارند و با برآورد وضعیت کشور نامزد نزدیک به عقاید خود را انتخاب خواهند کرد.

اگر شما رییس جمهور بودید چه تصمیمی را برای بهبود شرایط جوانان در نظر می گرفتید؟
بسیاری از مشکلات مملکت ما ریشه در فرهنگ عمومی جامعه دارد. رییس جمهور باید مشورت پذیر باشد و وقتی با خردجمعی تصمیمی را برای کشور گرفت محکم پای حرف خود بایستد و عمل کند و فکر این را نکند که آیا باز هم مسئولیت اجرایی کشور را خواهد داشت یا خیر. اگر تصمیمات به مانند یک دارو تلخ هم بود از وظیفه قانونی خود شانه خالی نکند. معمولا تصمیمات بزرگ در کوتاه مدت همراه با تلخی هایی هست که رییس جمهور وظیفه دارد این موارد را برای مردم توجیه کند. فرهنگ عمومی برای انجام برخی اصلاحات مهیا نمی باشد که رییس جمهور باید زمان قابل ملاحظه ای را برای بسترسازی و بوجود آوردن این شرایط خرج کند. البته این کار بسیار سخت است که با وجود تمام سختی هایش از اولویت های اصلی کشور است. مردم به دنبال فردی هستند که ساختارهای غلط موجود در فرهنگ عمومی را اصلاح کند. امروز و قبل از هر تصمیم اقتصادی، سیاسی و... مردم خواهان شفاف سازی و شنیدن واقعیت ها هستند.

ادغام حوزه ورزش با جوانان به صلاح کشور بود؟
خیر، ورزش همه مسائل جوانان نیست. یکی از مطالبات جوانان، ورزش است ولی ورزش به قدری جاذبه دارد که حوزه جوانان را تحت تاثیر خودش قرار می دهد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری