چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - April 25 2018
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
کد خبر: ۳۳۳۷۶
محمد کیانوش راد:
یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: دموکراسی راهی است که باید آن را با تمرین و مداومت طی کرد تا به نتیجه برسد. به نظر می رسد مردم علیرغم برخی از کاستی ها و دلخوری ها به این واقعیت دست یافته اند که جز از طریق رفتارهای مسالمت آمیز، خواست های قانونی محقق نمی شود و راه آن اتکا بر آرایی است که داخل صندوق رای می اندازند.
میهن امروز- یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: دموکراسی راهی است که باید آن را با تمرین و مداومت طی کرد تا  به نتیجه برسد. به نظر می رسد مردم علیرغم برخی از کاستی ها و دلخوری ها به این واقعیت دست یافته اند که جز از طریق رفتارهای مسالمت آمیز، خواست های قانونی محقق نمی شود و راه آن اتکا بر آرایی است که داخل صندوق رای می اندازند.

فردا روز سرنوشت سازی برای ایرانیان محسوب می شود و بر همین اساس صحبت ازحضور در انتخابات یا تحریم در برخی محافل  بسیار داغ است. انتخابات در واقع فرصتی برای تغییر و اعلام خواسته های مردم یک کشور به حساب می آید که نباید آن را سوزاند.

در واقع مردمی که در سراسر دنیا در پای صندوق های رای حاضر می شوند و نظر خود را بدین وسیله اعلام می کنند، مستقیم به سیاستمداران می گویند که نیازهایشان چیست و او برای مهیا ساختن آنها باید دست به چه تغییراتی بزند. به عبارتی دیگر با قهر و فاصله از صندوق رای نه ناراضی ها به رضایت دست پیدا می کنند و نه سیاستمداران به نتیجه ای برای تغییر می رسند. 

البته رای ندادن به مانند رای دادن حق هرشهروند ایرانی به حساب می آید، اما آنکه حاضر به اعلام نظر خود از طریق صندوق رای نشده، با این کار پیشرفت کشور را به تاخیر انداخته و ناراضی تر از پیش خواهد شد. 

محمد کیانوش راد، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مهمترین دلیلی که مردم کشور ما باید در پای صندوق های رای حضور پیدا کنند بیش و پیش از هر مسئله ای تقویت انسجام ملی و همبستگی اجتماعی بین آنها است.

وی در این رابطه اضافه کرد: همبستگی اجتماعی مردم متغییری مهم و اصلی در ایجاد و افزایش اقتدار و توان ملی جامعه ایرانی به حساب می آید که حضور در پای صندوق های رای به وسیله اکثریت مردم منجر به ایجاد وفاق اجتماعی خواهد شد.

کیانوش راد یادآور شد: اقتدار ملی  و انسجام اجتماعی شرط اقتدار در عرصه های بین المللی و زمینه ساز توسعه در کشور را فراهم خواهد کرد. ایرانیان ناگزیر به آن هستند که به رغم وجود برخی از  اشکالات بپذیرند که حرکت مردم به سوی دموکراسی خواهی و توسعه و پیشرفت حرکتی گام به گام و مرحله به مرحله است.

این فعال سیاسی در ادامه اظهار داشت:  انقلاب اسلامی و پس از آن جنبش دوم خرداد با حضور مردم می تواند تداوم پیدا کند و حضور فعال مردم تضمین ثبات در جامعه ایران است. این حضور بیش از آنکه به زعم برخی صرفا تبلیغاتی در اختیار حاکمیت باشد نتیجه و ثمره ای خواهد داشت که به تقویت روح همبستگی در جامعه خواهد انجامید و می تواند حلال بسیاری از موانع و مشکلات پیش روی توسعه ایران و تقویت دموکراسی و روح تفاهم و همدلی در میان مردم باشد.

وی افزود: دموکراسی راهی است که باید آن را با تمرین و مداومت طی کرد تا  به نتیجه برسد. به نظر می رسد مردم علیرغم برخی از کاستی ها و دلخوری ها به این واقعیت دست یافته اند که جز از طریق رفتارهای مسالمت آمیز، خواست های قانونی محقق نمی شود و راه آن اتکا بر آرایی است که داخل صندوق رای می اندازند.

کیانوش راد تاکید کرد: بنابرهمین دلایل مردم باید با تمام توان در انتخابات پیش رو شرکت کنند و تاثیر آن را بر حوادث امروز کشور و آینده آن به ثبت برسانند.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری