چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - May 23 2018
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
کد خبر: ۳۶۸۸۸
وکیل شرکت نفت در جمع خبرنگاران:
وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه زنجانی و شمس از ارائه اصل موافقت‌نامه امانت‌داری شرکت هواپیمایی اونور ایر خودداری می‌کنند، گفت: در مدتی که مشغول پیگیری این پرونده در دادگاه‌های ترکیه بودیم، بابک زنجانی به آن افراد پیغام می‌داد که همکاری نکنید.
میهن امروز- وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه زنجانی و شمس از ارائه اصل موافقت‌نامه امانت‌داری شرکت هواپیمایی اونور ایر خودداری می‌کنند، گفت: در مدتی که مشغول پیگیری این پرونده در دادگاه‌های ترکیه بودیم، بابک زنجانی به آن افراد پیغام می‌داد که همکاری نکنید.

غلامرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پیگیری‌های وزارت نفت درخصوص شرکت هواپیمایی اونور ایر در ترکیه که متعلق به بابک زنجانی و مهدی شمس دو تن از متهمان پرونده نفتی است، اظهار کرد: در ارتباط با این موضوع و به دنبال دعوای حقوقی مطرح شده از سوی مجموعه نفت، دادگاه ترکیه چند جلسه برگزار کرد و حسابرسی‌هایی نیز انجام شد و نهایتاً از ما موافقت‌نامه امانت‌داری امضا شده بین زنجانی، شمس و قدرت تنجل (امین اموال زنجانی) را درخواست کردند. 

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: موضوع این موافقت‌نامه در خصوص ۵۱ درصد سهام شرکت اونور ایر است که به صورت امانت به قدرت تنجل واگذار شده است. با این توضیح که از ۱۰۰ درصد سهام این شرکت، ۴۹ درصد به نام مهدی شمس بوده و چون بابک زنجانی پاسپورت ترکیه‌ای نداشت، ۵۱ درصد به صورت امانت به نام فردی به اسم تنجل می‌شود. 

مهدوی اضافه کرد: این سهام در واقع متعلق به بابک زنجانی و شمس بوده اما متاسفانه آقایان (شمس و زنجانی) همین موافقت‌نامه را هم به ما ندادند تا به دادگاه ترکیه ارائه کنیم. دادگاه ترکیه اصل این موافقت‌نامه را درخواست که متاسفانه ارائه نکردند. 

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این سوال که آیا این موافقت‌نامه در دست شمس و زنجانی موجود است یا خیر گفت: شمس و زنجانی مدعی هستند موافقت‌نامه در اختیار وکلای خارجیشان قرار دارد و آن‌ها نیز موافقت‌نامه را نمی‌دهند. سئوال اینجاست چطور این آقایان وکلایی را انتخاب کردند که موافقت‌نامه‌ای که مالکیت موکلانشان را اثبات می‌کند، نمی‌دهند؟ این مسئله برای ما تعجب‌آور است. 

او توضیح داد: حالا شما فرض کنید ما می‌خواهیم برویم به دادگاه ترکیه بگوییم سهام این شرکت متعلق به بابک زنجانی و زنجانی نیز به دولت ایران بدهکار است.  ۵۱ درصد سهام منتقل شده به شمس نیز به غیر از ۵ درصدی که به صورت واقعی منتقل شده، صوری است و باید به دولت ایران بازگردانده شود. قطعاً در اینجا دادگاه ترکیه اصل مدرک را می‌خواهد که متاسفانه آقایان به ما اصل مدرک را ندادند. 

مهدوی تصریح کرد: در مدتی که مشغول پیگیری این پرونده در دادگاه‌های ترکیه بودیم، بابک زنجانی به آن افراد پیغام می‌داد که همکاری نکنید. حتی درباره خرید یک کشتی که توسط شمس خریداری شده و به شرکت مرسک آلمان اجاره داده شده، فردی که امین این‌ها در آلمان بود با ما همکاری نکرد. 

 وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این سئوال که آیا در خصوص شرکت فال نیز اقدام حقوقی انجام شده است یا خیر گفت: در این خصوص اقدامی انجام نشده است. آقای شمس یک وکیلی را اجیر کرده بود تا در این رابطه اقدام خصوصی کند اما به اقدام هم نکشید.
منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری