چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
کد خبر: ۳۷۸۵۰
رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک گفت: اهالی تنگ کرد از توابع این شهرستان از مشاهده چند قلاده پلنگ ایرانی در این منطقه خبر داده اند.
میهن امروز- احمد امیری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در منطقه 'تنگ کرد' ، 'تنگ آبی' و 'او‌ چندار' چند خانواده عشایر زندگی می‌کنند که در گزارشهای خود از مشاهده چند قلاده پلنگ ایرانی خبر داده‌اند.

وی تصریح کرد: درتلاشیم که حداقل برای مدت 5 سال شکار را در این مناطق ممنوع کنیم تا زیست بوم این منطقه سر و سامان بگیرد که برای تحقق این امر نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها هستیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک از عشایر منطقه درخواست کرد که در صورت حمله حیوانات وحشی به گوسفندان آنها از شلیک کردن به این حیوانات پرهیز کنند.

وی گفت: سال گذشته طبق قراردادی که با شرکت بیمه ملت منعقد شده بود این نهاد، پلنگ ایرانی را تحت پوشش خود قرار داد، و درصورت رخ دادن حوادث در سال گذشته ،خسارت دامداران را پرداخت می کند و این قرارداد برای سال 96 نیز تمدید و دستور العمل اجرایی آن به ما ابلاغ شده است.

وی از کمبود نیروی محیط‌بان در اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان باغملک گلایه کرد و افزود: حوزه استحفاظی این شهرستان در حدود 2 هزار و 200 کیلومتر مربع است که تنها سه محیط بان دارد.

تنگ کرد در حد فاصل شهرستان‌های ایذه و باغملک و از توابع شهر قلعه تل باغملک در استان خوزستان است که در دل رشته کوه‌های زاگرس قرار دارد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری