چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - May 23 2018
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
کد خبر: ۳۸۲۲۱
حسن رسولی:
عضو شورای پنجم شهر تهران با رد ادعای اجماع منتخبان شورای شهر روی معرفی محمدعلی نجفی به عنوان شهردار آینده تهران پیش از برگزاری جلسه بررسی برنامه نامزدها اعلام کرد: معیار اصلی و کلیدی برای انتخاب شهردار، برنامه‎های نامزدهای شهرداری است.
میهن امروز- عضو شورای پنجم شهر تهران با رد ادعای اجماع منتخبان شورای شهر روی معرفی محمدعلی نجفی به عنوان شهردار آینده تهران پیش از برگزاری جلسه بررسی برنامه نامزدها اعلام کرد: معیار اصلی و کلیدی برای انتخاب شهردار، برنامه‎های نامزدهای شهرداری است.

انتخاب شهردار تهران، به خبر داغ این روزها تبدیل شده و مردم و رسانه ها در تب و تاب آخرین اخبار مربوط به آن هستند. در ابتدای کار شورای پنجم و روند انتخاب شهردار، اعلام شد که انتخاب گزینه شهرداری تهران، بر اساس برنامه‎های ارائه شده از سمت نامزدها و «برنامه محور» است.

۵ کاندید شهرداری تهران برنامه‎های خود را به منتخبان شورای شهر تقدیم کرده‎اند و در جلسه علنی روز چهارشنبه، این برنامه‎ها را ارائه می‌کنند و در نهایت گزینه اصلی شهرداری، روز پنجشنبه در جلسه علنی منتخبان، اعلام خواهد شد.

اما حواشی انتخاب شهردار، مطلبی است که پرداختن به آن‎ها خالی از لطف نیست. شهربانو امانی، عضو شورای پنجم شهر و روستا دیروز از انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان گزینه نهایی منتخبان شورای شهر به عنوان شهردار تهران خبر داد و گفت: «برای انتخاب نجفی به اجماع رسیده‌ایم.»

پرسشی که با اعلام این خبر از سوی امانی مطرح شد، این بود که آیا واقعا انتخاب شهردار طبق آنچه که پیشتر گفته شد، بر اساس ارایه برنامه خواهد بود و اگر قرار بود پیش از بررسی نهایی برنامه‎های نامزدها شهردار تهران انتخاب شود، چه نیازی به اخذ برنامه‎ از سایر نامزدها بود؟

به نظر می‎رسد که محمد‌علی نجفی گزینه مناسبی برای شهرداری باشد اما ملاک برنامه محور بودن انتخاب شهردار، با اعلام این عضو شورای شهر، مبنی بر اجماع بر روی نجفی، تناقض فاحشی دارد.

حسن رسولی، از منتخبان شورای شهر پنجم، در گفت‎وگو با رویداد۲۴ در رابطه با این مساله که تا چه میزان انتخاب شهردار بر اساس برنامه‎های ارائه شده از سوی نامزدها است گفت: یکی از مولفه‎های ما برای انتخاب شهردار، توانایی نامزدها برای ارائه برنامه کارآمد برای اداره امور دستگاه شهرداری است. البته فقط به همین یک مولفه بسنده نمی‎کنیم و فاکتورهای دیگری را هم در نظر داریم؛ اما گزینه کلیدی برای انتخاب شهردار برنامه‎های نامزدها است.

رسولی در تشریح دیگر مولفه‎ها برای انتخاب شهردار، گفت: ما ۱۵ معیار برای انتخاب گزینه شهرداری در نظر گرفته‎ایم که از آن جمله: توانایی نامزد در ارائه برنامه کارآمد برای اداره حوزه مدیریت شهری، برخورداری خانم یا آقای شهردار، از یک قدرت و نفوذ در برقراری ارتباط با نهادهای مدنی و اقشار جامعه، در انجام امور شهری، است.

او ادامه داد: در کنار این مولفه ها، در چیدمان کابینه شهری و انتخاب شهرداران مناطق و حوزه دیپلماسی شهری، به مدیریت جوانان و بانوان در این عرصه معتقد باشد.

رسولی در رابطه با جلسه روز چهارشنبه شورای شهر اعلام کرد: فردا صبح در جلسه شورا، تمامی نامزد ها نقطه نظراتشان را ارائه خواهند کرد و براساس آن تصمیم گیری نهایی به عمل می‎آید.

این عضو شورای شهر درباره اظهارنظر اخیر شهربانو امانی، مبنی بر اجماع منتخبان شورای شهر روی معرفی نجفی به عنوان شهردار تهران و تناقض این گفته با شعار برنامه‎محوری اظهار کرد: من با شناختی که از تجربه و سابقه خانم امانی دارم، بعید می‎دانم که چنین اظهارنظری کرده باشند.

رسولی در پایان و درباره اعلام زمان رسمی انتخاب شهردار تهران گفت: ما تلاش می‎کنیم که روز پنجشنبه گزینه نهایی شهرداری را اعلام کنیم تا پیش از آغاز برنامه رسمی شورا، شهردار انتخاب شده باشد.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری