جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - September 21 2018
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۴۱۲۰۸
معاون دادستان کل کشور:
معاون نظارتی دادستان کل کشور گفت: نیروی انتظامی به صورت علنی و میدانی، امنیت را در جامعه برقرار می‌کند و دستگاه قضائی نیز خود را مکلف به حمایت همه‌جانبه از این نیروی خدمتگذار می‌داند.
میهن امروز- محمود فیروزی عصر امروز در جلسه تخصصی کمیته راهبردی همکاری پلیس با دستگاه قضائی و سازمان‌های ذینفع در ستاد انتظامی که با حضور فرمانده انتظامی شرق استان تهران، دادستان نظامی استان تهران، مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در محل سالن فجر ستاد انتظامی شهرستان ورامین برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته ناجا اظهار داشت:‌ رسالت نیروی انتظامی در برقراری امنیت و نظم جامعه رسالتی بسیار سنگین است.

وی با اشاره به تعامل دستگاه قضایی با نیروی انتظامی افزود: امروزه خوشبختانه نیروی انتظامی و مجموعه قضایی کشور روابط حسنه‌ای با یکدیگر دارند، از یک‌سو نیروی انتظامی به صورت علنی و میدانی، امنیت را در جامعه برقرار می‌کند و از سوی دیگر دستگاه قضائی حمایت همه‌جانبه از این نیروی خدمتگزار را وظیفه خود می‌داند.

معاون نظارتی دادستان کل کشور با تأکید بر لزوم حمایت همه آحاد مردم و مسئولان از نیروی انتظامی تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود اشاره داشتند، اگر همدلی، وحدت و همکاری بین مسئولان و مردم وجود داشته باشد دشمن هرگز نمی‌تواند در بین ما رخنه کند، که این امر مهّم قطعاً با بصیرت و هوشیاری مردم و مسئولان ایجاد می‌شود.

فیروزی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از تقدس خاصی در بین مردم برخوردار می‌باشد گفت:‌ جایگاه نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی جایگاه رفیعی است، و با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضائی، مجرمان هیچ نقطه امنی برای ارتکاب اعمال مجرمانه خود نخواهند داشت و تعامل و همکاری نیروی انتظامی با سایر ارگان‌ها سبب شده فرصت سوء‌استفاده دشمنان که مترصد آسیب زدن به امنیت کشور هستند گرفته شود.

وی با بیان اینکه امنیت یکی از مواهب الهی و به تعبیر مقام معظم رهبری همچون چتری است که بر سر همه گسترده شده و به عقیده، قوم و مذهب کاری ندارد اظهار داشت: قضات دادسرا و ضابطان دو بازوی دادستان‌ها هستند که با عدالت‌خواهی احساس امنیت را در جامعه گسترش می‌دهند و سبب تثبیت ریشه‌های امنیت پایدار می‌شوند.

این مقام قضائی در ادامه به بندهای قانون آئین دادرسی کیفری و نحوه برخورد ضابطان عام و خاص و چگونگی عملکرد آن‌ها پرداخت و افزود: ضابطان باید به صورت مستمر آموزش ببینند و با مطالعه و آگاهی بیشتر احکام قضائی را اجرایی کنند؛ چرا که هدف کلی دستگاه قضا و ناجا احیا حقوق مردم است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری