جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - September 21 2018
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
کد خبر: ۴۱۲۱۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: باید به نسل سوم و چهارم انقلاب جرأت خلاقیت بدهیم، موتور پیشرفت‌های جدید، نوآوری و خلاقیت است و اگر در انقلاب و دفاع مقدس خلاقیت نداشتیم، نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.
میهن امروز- دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در نشست خبری پروژه ملی توسعه و توانمندسازی هزار مدیر خط مشی گذار بخش خصوصی به بیان دیدگاه های خود پرداخت که اهم محورهاي سخنان وی بدین شرح است:
 
ملت ایران در انقلاب اسلامی تنها دنبال براندازی شاه نبود ،بلکه علاوه بر آن هدف بزرگ احیای تمدن اسلامي را دنبال می‌کرد و این مسأله و رسیدن  به تمدن اسلامي نیازمند تلاش بسيار است.
 
موانع اصلی زیست سیاسی و اجتماعی ما در اقتصاد و نوسازی صنایع  و  فناوری‌های ما عقب مانده است.

در مدیریت اقتصادی و فرهنگی، ضعف‌ها و در مسأله نظام شهری مشکلاتی داریم . بنابراين جهاد توانمندسازی، نیاز فوری و اساسی کشور ماست و بدون آن نمی توانیم از مشکلات عبور کنیم.

باید نسل سوم و چهارم را برای رفع مشکلات پیش روی انقلاب آماده کنیم.

باید به نسل سوم و چهارم انقلاب  جرأت  خلاقیت بدهیم، موتور پیشرفت‌های جدید، نوآوری و خلاقیت است و اگر در انقلاب و دفاع مقدس خلاقیت نداشتیم، نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم. 

ما نیازمند مديراني شجاع و آگاه هستیم تا شرایط فرهنگی، اقتصادی وعلمی و فناوری را تغییر دهند.

یکی از دلایل گسترش فساد در کشور این است که ما مشاوران تأثیرگذار نداریم تا  گلوگاه‌های فساد را با مشاوره‌های خلاقانه و راهگشا ببندند. 

در سیاست‌های کلی برنامه ششم یکی از تاکیدات، تقویت و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان  است. این سیاست‌ها در برنامه تبدیل به قانون شده و در اجرا هم نظارت می‌کنیم که دولت و مجلس حمایت‌های کافی را از این شرکت‌ها به عمل آورند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری