يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - October 21 2018
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
کد خبر: ۴۲۰۳۰
سفارت ایران در پاکستان اخیرا گواهی سلامت را از روند اخذ ویزای اتباع پاکستانی برداشته است که در ایران واکنش های مثبت و منفی درپی داشته است.
میهن امروز- سفارت ایران در پاکستان اخیرا گواهی سلامت را از روند اخذ ویزای اتباع پاکستانی برداشته است که در ایران واکنش های مثبت و منفی درپی داشته است.

ابراهیم شعبانلو کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات ایران در غرفه شفقنا در خصوص حذف ارائه گواهی سلامت اتباع پاکستانی در اخذ روادید اظهار داشت:حذف ارائه گواهی سلامت جهت صدور روادید برای اتباع کشور پاکستان باعث آسیب رساندن به سلامت جامعه ایران خواهد شد.
وی با بیان اینکه دیپلماسی بهداشت و سلامت می تواند با ارائه راه کارهای راهبردی در حوزه سلامت در ترویج سلامت و بهداشت عمومی جامعه گام برداشت افزود: در حوزه سلامت ، پیشگیری بهتر از درمان است لذا با گواهی سلامت قبل از اخذ روادید برای اتباع پاکستان می توان در جهت تحکیم روابط دو ملت مسلمان ایران و پاکستان مبادرت ورزید.

شعبانلو با تاکید براینکه پاکستان دومین کشور از نظر بیمارى هپاتیت در جهان با حدود پانزده میلیون بیمار میباشد تصریح کرد:یعنى از هر سیزده نفر یک نفر به هپاتیت مبتلا است پاکستان به لحاظ بیمارى سل نیز در جایگاه پنجم جهان است.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان با اشاره به اینکه امروزه خیلى از کشورها شرط صدور روادید براى اتباع خارجی را ارائه گواهى سلامت منوط کرده اند، خاطرنشان کرد:
اخذ گواهی سلامت باعث نشاط مردم دو کشورهمسایه گردد.

بطور اصولی مقوله سلامت در هر مکان و زمان مقوله ای فراملی ، غیرنژادی ،جامع نگر و ایمنی ساز برای همه بشریت است باپذیرش آن برای آحاد جامعه بشری و نهایتا ایجاد ساز و کارموجب تعالی فرایند بهداشت برای همگان است.

منبع: شفقنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری