سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - October 23 2018
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
کد خبر: ۴۲۶۸۴
امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران:
عضوشورای شهر تهران با تاکید بر اینکه «شورای شهر هیچ دخالتی در انتصابات و عزل‌ و نصب‌های شهرداری ندارد» می‌گوید: باید تلاش شود تا علاوه بر بهتر و شفاف تر شدن رابطه میان شورا و شهرداری، به اعتماد رای دهندگان نیز خدشه ای وارد نشود.
میهن امروز-عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه «شورای شهر هیچ دخالتی در انتصابات و عزل‌ و نصب‌های شهرداری ندارد» می‌گوید: باید تلاش شود تا علاوه بر بهتر و شفاف تر شدن رابطه میان شورا و شهرداری، به اعتماد رای دهندگان نیز خدشه ای وارد نشود. 

سیدابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران در گفت‎وگو با رویداد۲۴ درباره افزایش نگرانی ها و همچنین انتقادات به عزل و نصب ها در شهرداری تهران و همچنین ابقای یاران قالیباف توسط محمدعلی نجفی گفت: تاکنون شورای شهر هیچ دخالتی در عزل و نصب‎های کنونی شهرداری نداشته است و این روند اساسا صحیح نیست.


او با تاکید بر اینکه شورای شهر باید به عنوان پارلمان شهری همان نقشی که پارلمان ملی در مقابل رئیس جمهور دارد را ایفا کند گفت: به این معنا که وقتی رئیس‌جمهوری با رای مستقیم مردم انتخاب شد نمی‌تواند کابینه خود را به تنهایی انتخاب کند، بلکه انتخابات‎های او برای تشکیل کابینه حتما باید به تایید مجلس برسد و وزرای پیشنهادی یک به یک از مجلس رای اعتماد بگیرند.

امینی ادامه داد: در همه جای دنیا هم مدیران چه در سطوح ملی و چه شهری و منطقه‎ای هم به همین نحو انتخاب می‌شوند و مدیران یا با رای پارلمان ملی انتخاب می‎شوند و یا پارلمان محلی؛ اما متاسفانه به دلیل نوپا بودن شورای شهر در کشور ما، این اتفاق تاکنون نیافتاده است و سازو کار تعیین شده امکان حرکت در این مسیر را هم نمی‎دهد.

او افزود: بر این اساس ما به دنبال این هستیم که با بررسی پارلمان‌های محلی در سراسر کشور، نظرات حقوقی، قوانین و مقررات موجود، شیوه تعامل شورای شهر و شهرداری را کمی روشن‌تر و شفاف‌تر کنیم تا اختیاراتی متناسب با مسئولیت و انتظارتی که شهروندان از شورای شهر دارند پیش بینی و اجرا شود.

عضوشورای شهر تهران با بیان اینکه برای افکار عمومی احترام قائل هستیم، تصریح کرد: شهردار تهران باید به نحوی عمل کند که عملکردش مورد تایید شهروندان قرار بگیرد؛ خصوصا شهروندان و جریانی که به طور یکپارچه، پای صندوق رای آمدند و به لیست امید رای میلیونی دادند. شیوه رفتار و عملکرد شورا و شهرداری باید به‌ گونه‌ای باشد که خدشه‎ای به اعتماد مردم وارد نیاورد. 

امینی با اشاره به سرانجام  پرونده تخلف املاک نجومی، گفت: اعضای شورای شهر همچنان پیگیر تخلفات املاک نجومی در دوران مدیریت سابق شهرداری خواهند بود.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری