جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - December 14 2018
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
کد خبر: ۴۳۰۶۵
احمد انارکی‌محمدی، نماینده مجلس
در موضوع ساخت و ساز در کشور با توجه به گذشت زمان و به‌روز شدن ساختار نظام مهندسی و نظارت‌ها همچنان شاهد اتفاقات ناخوشایندی هستیم که اصلاً جای توجیه ندارد. امروز در برخی نقاط کشور با کوچکترین حادثه‌ای، بحران بوجود می‌آید که این موضوع نشان از آن دارد که در ساخت و ساز، کیفیت و نظارت جدی گرفته نشده است.

بعضی از کشورهای دنیا که قدمت آن‌ها به زیر 300 سال می‌رسد از ساختمان‌های بسیار مستحکمی برخوردار هستند و بعضاً در این کشورها ساختمان‌هایی را می‌بینیم که عمری نزدیک به قدمت همان کشور را دارند ولی کیفیت کار به نوعی بوده که ساختمان همچنان، مستحکم و پابرجاست. اما در ایران و در برخی مواقع ساختمان‌هایی را بنا می‌کنیم که عمر کمتر از 10 سال را دارند و گاهی با اولین زلزله ویران می‌شوند.

اتفاق غم‌انگیز دیگری که در کشور رخ داده اینست که بیمارستان‌های ما که باید با ضریب اطمینان بالایی ساخته شوند از استحکام لازم برخوردار نیستند و با زلزله‌ای نه‌چندان پرقدرت ویران می‌شوند. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که نمایندگان مردم در مجلس نظارت خود را در این بخش بیش از گذشته کنند زیرا اگر به مانند قبل، از این موضوع مهم و اساسی غافل شوند روزهای سختی را باید برای کشور متصور بود.

در شرایطی که ستاد بحران کشور از ایفای نقش خود به بهترین نحو عاجز است حتماً باید بیشتر به کیفیت ساخت ساختمان‌ها و مخصوصاً بیمارستان‌ها توجه شود. جان مردم در بالاترین اولویت قرار دارد و نمی‌توان بر سر جان شهروندان معامله کرد و امروز همین یک دلیل کافیست که همه مسئولین مربوطه با وجدان‌کاری وارد عرصه نظارت بر ساخت و سازها شوند تا دیگر شاهد از دست رفتن هموطنان و فرو ریختن ساختمان‌ها نباشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری