چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - October 24 2018
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
کد خبر: ۴۵۲۷۲
سلشحوری، نماینده مردم تهران مطرح کرد:
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید بسیاری از دانشجویان بازداشتی اصلا در تظاهرات و ناآرامی‌ها حضور نداشتند و طبق رایزنی‌های صورت گرفته از وزیر علوم و آموزش و پرورش، احتمالا طی دو سه روز آینده دانشجویان و دانش آموزان بازداشتی، آزاد شوند.
بازداشت حدود 90 دانشجو و دانش آموزان/ بسیاری بازداشت‎شدگان در اعتراضات خیابانی حضور نداشتند
میهن امروز- پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید بسیاری از دانشجویان بازداشتی اصلا در تظاهرات و ناآرامی‌ها حضور نداشتند و طبق رایزنی‌های صورت گرفته از وزیر علوم و آموزش و پرورش، احتمالا طی دو سه روز آینده دانشجویان و دانش‎آموزان بازداشتی، آزاد شوند.

در هفته گذشته، بسیاری از شهرهای کشور صحنه ناآرامی و اعتراضات گسترده مردمی بود. ناآرامی‌های که ابتدا با رویکرد اقتصادی و در شهر مشهد و پس از آن با شعارهای سیاسی همراه شد. ساعاتی از این اعتراضات در شهر مشهد نگذشته بود که موج این اعتراضات به سایر شهرهای ایران نیز کشیده شد و مردم در اعتراض به وضعیت سیاسی کشور تظاهرات گسترده‌ای را به راه انداختند.

در تهران نیز تعدادی از دانشجویان خصوصا دانشجویان دانشگاه تهران که در مرکز این اعتراضات قرار داشتند، با توجه به روحیه مطالبه‌گری خود، سعی داشتند تا خود را با این اعتراضات همراه کنند که با توجه به منطقه جغرافیایی دانشگاه تهران، نیروهای امنیتی بسیاری در آنجا مستقر شدند تا مشکلی برای دانشجویان ایجاد نشود. 

به گفته وزیر علوم، تمامی دانشجویان بازداشت شده در خارج از محیط دانشگاه بازداشت شده‌اند، اما اکنون و با گذشت بیش از یک هفته از بازداشت این دانشجویان، خانواده‌های آن‌ها همچنان نگران و سردرگم در مقابل زندان اوین حضور دارند. 

هرچند که منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صراحتا اعلام کرد که پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی است اما، انتظار می‌رود با توجه به اینکه اصل بازداشت دانشجویان صرف یک تظاهرات، به هیچ عنوان صحیح و قانونی نیست، دولت و وزرای مربوطه باید هرچه سریعتر موجبات آزادی این دانشجویان را فراهم آورند.

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‏‎وگو بارویداد۲۴، با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی در تظاهرات و ناآرامی‌های روزهای گذشته، گفت: در این ناآرامی‌ها علاوه بر دانشجویان، دانش‎آموزان نیز دستگیر شده‌اند. وزرای آموزش و پرورش، علوم رایزنی‌ و تلاش‌های لازم را برای آزادی هرچه سریعتر این افراد انجام می‌دهند. 

عضوکمیسیون فرهنگی با بیان اینکه وزیر علوم قول داده است تا دو الی سه روز آینده تمامی دانشجویان و دانش آموزان بازداشتی آزاد شوند، خاطرنشان کرد: آمار بازداشتی دانشجویان و  دانش‎آموزان حدود 90 نفر است، برخی از آن‌ها همان یکی دو شب اول بعد از بازداشت آزاد شدند اما برخی دیگر همچنان در بازداشت به سر می‌برند که امیدواریم با پیگیری‌های که صورت می‌گیرد این افراد نیز هرچه سریعتر به دانشگاه و خانه‌های خود برگردند.

سلحشوری با بیان اینکه اصل بازداشت دانشجویان از ابتدا صحیح نبود، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان را یا از دانشگاه یا از خوابگاه گرفتند. بسیاری از این دانشجویان بازداشتی، اصلا در اعتراضات حضور نداشتند اما متاسفانه بازداشت شدند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبق شنیده‌ها مرجع بازداشت کنندگان، وزارت اطلاعات بوده است، خاطرنشان کرد: ما در این چند روز به طور جد پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی بوده‌ایم و فردا هم در در مجلس و در کمیسیون‌های مربوطه قطعا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری