يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - March 24 2019
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۱
کد خبر: ۴۵۷۹۸
سیدمهدی مقدسی، نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی
موفقیت رزمندگان اسلام از کشورهای مختلف مثل ایران، عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، لبنان و غیره در مبارزه با داعش، تروریست بین‌الملل را باید تبریک گفت.

داعش با حمایت آمریکا، اسرائیل و عربستان و در راستای تفرقه بین مسلمانان تشکیل شد و دست به فجیع‌ترین جنایت‌ها زد. خوشبختانه فضایی ایجاد شد که کشورهای عراق و سوریه با کمک نیروهای کشورهای دیگر توانستند بر داعش غلبه کنند اما موضوع داعش تمام نشده، همانطور که اتفاقاتی در مصر افتاد و جمهوری اسلامی آن را محکوم کرد.

هرچند مناطق تحت تصرف داعش پس گرفته شد که جا دارد از مالک اشتر زمان، سپهبد قاسم سلیمانی تقدیر و تشکر کنیم اما تفکر داعش در منطقه ترویج شده است. بایستی مراقبت‌ها و کنترل‌ها مثل سابق ادامه داشته باشد که این روش و منش جنایتکاران شیوع پیدا نکند.

برای اینکه این اتفاق مبارک به وقوع بپیوندد نیاز به یک عزم ملی است. به نظر من سازمان ملل به خاطر اینکه آثار این تروریست خبیث را که به نوعی ترکیبی از تفکر وهابی و صهیونیست را در خودش جای داده و بیشترین جنایت‌ها را در قرن بیست و یکم انجام دادند از بین ببرد باید طرحی را در جهت زدودن تفکر داعش اجرا کند که این اتفاق بوسیله تمام کشورهای جهان میسر می‌شود.

موضوع داعش یک موضوع بین‌المللی است و برای همین بهتر است سازمان ملل محوریت آن را بر عهده بگیرد و از ظرفیت تمام کشورها استفاده کند. البته این انتقاد به سازمان ملل وارد است که چرا تاکنون این طرح جهانی را اعمال نکرده است؟ اکنون که داعش از مناطق تحت تصرف خود عقب‌نشینی کرده است لازم است که این طرح هرچه زودتر به بهترین نحو اجرا شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری