پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - January 17 2019
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
کد خبر: ۴۶۰۹۵
افسانه باقری در حاشیه رقابت‌های قهرمانی کشور رده های سنی کاراته دختران اظهار کرد: هدایت دو تیم بزرگسالان و امید دختران با لیلا بهرامی خواهد بود چراکه نمی خواهیم کادرفنی شلوغی داشته باشیم.
میهن امروز-نایب رئیس کاراته بانوان در حاشیه رقابت‌های قهرمانی کشور رده های سنی کاراته دختران تصریح کرد: رقابت‌های انتخابی تیم‌ ‌ملی و قهرمانی کشور دختران در رده سنی پایه و زیر ۲۱ سال به میزبانی اصفهان در حال برگزاری است که در این دوره از مسابقات ۱۸۳۷ کاراته کا در دو بخش کاتا و کومیته حضور دارند، با توجه به این  تعداد بالای شرکت کنندگان، برای این که مسابقات در تاریخ در نظر گرفته شده به پایان برسد رقابت‌ها در دو سالن مجزا در دو بخش کاتا و کومیته برگزار می‌شود.

باقری در ادامه‌ افزود: برای سرعت بخشیدن به برگزاری مسابقات از ساعت ۷:۳۰صبح مبارزات را آغاز کرده‌ایم  و فرحناز ارباب به عنوان کادرفنی مسابقات را در نظر دارد.

باقری در خصوص کادرفنی زیر ۲۱ سال دختران ، گفت‌:  هدایت تیم امید نیز با لیلا بهرامی است. سیاست فدراسیون بر این مبناست که بازیکنان زیر ۲۱ سال را به تیم ملی بزرگسالان تزریق کند. علاوه براین که نمی خواستیم کادرفنی شلوغی را داشته باشیم.

او افزود: نفرات اول، دوم و سوم مشترک رقابت‌های اصفهان به ‌اضافه  نفرات انتخابی کردستان به اردوهای تیم‌ ‌ملی راه پیدا می‌کنند. در اردوی تیم ملی نیز مسابقات درون اردویی را داریم.

مدیر فنی تیم‌های ‌ملی  بانوان تصریح کرد: تمامی تلاش ما براین است تا نیروهای قدرتمندی را به تیم‌ ‌ملی دعوت کنیم، چرا که برنامه های پر شماری را پیش رو داریم. از لیگ جهانی گرفته تا مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی  و در نهایت المپیک ۲۰۲۰. برای رسیدن به هدف مان از کادرفنی متخصص استفاده می‌کنیم  تا بهترین نتایج نصیب‌مان شود.

باقری اظهار کرد: شرایط ایده آلی را برای ملی پوشان خود فراهم کرده ایم. از بدنساز گرفته تا روانشناس و متخصص تغذیه. گروه حرفه‌ای که بتواند بازیکنان تیم‌ ‌ملی را به بهترین شکل آماده کنند. اگرچه شرایط مالی ما خوب نیست و برای تامین نیازهای خود به منابع مالی بیشتری نیاز داریم.

وی گفت‌:  اگر می‌خواهیم  به مدال دست پیدا کنیم به حضور در مسابقات مختلف نیاز داریم. در حال‌ حاضر برای المپیک باید بازیکنان ما دارای رنکینگ شوند. از مسابقات فرانسه امتیازات المپیکی محاسبه می شود.

غیبت در رقابت‌های لیگ جهانی به ضرر ما محسوب می شود. پس از فرانسه در لیگ جهانی دبی نیز حتما شرکت خواهیم کرد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته افزود: در کنار این موارد باید به این نکته نیز اشاره داشت که دانش فنی مربیان را مدام ارتقا بدهیم. ما نیاز داریم که کلاس های مربیگری را با حضور مدرسین سطح بالای خارجی برگزار کنیم یا مربیان خود را به دوره های خاص خارج از ایران اعزام کنیم. مربیان ما همچنان از بانک اطلاعاتی گذشته استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری