دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - January 21 2019
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
کد خبر: ۴۶۵۶۹
دیرعامل سازمان آتش‌نشانی:
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی با تأکید بر اینکه حریق طبقه منفی چهار ساختمان وزارت نیرو همچنان ادامه دارد تأکید کرد که احتمال ریزش ساختمان به دلیل اینکه اسکلت این واحد فلزی است و اسکلت‌های فلزی در برابر حریق آسیب‌پذیرند وجود دارد.
میهن امروز- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی با تأکید بر اینکه حریق طبقه منفی چهار ساختمان وزارت نیرو همچنان ادامه دارد تأکید کرد که احتمال ریزش ساختمان به دلیل اینکه اسکلت این واحد فلزی است و اسکلت‌های فلزی در برابر حریق آسیب‌پذیرند وجود دارد.

مهدی داوری دولت‌آبادی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار رویداد۲۴ در محل آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو در تشریح ابعاد این آتش‌سوزی گفت: از صبح دیروز با اعلام حریق در این ساختمان که علت آن هنوز مشخص نیست و البته احتمال داده می‌شود ناشی از اتصال برق باشد، نیروهای ما به محل اعزام شدند و توانستند حریق را در همان طبقه منفی چهار کنترل کنند و از انتشار آن به سایر طبقات جلوگیری کنند.
  
وی با اشاره به کاربری طبقه منفی چهار گفت:  این طبقه به بایگانی وزارت نیرو اختصاص دارد و بر اساس آنچه مدیران و مسئولان وزارت به ما اطلاع داده‌اند در این طبقه پرونده‌هایی از 20 تا 30 سال قبل بایگانی شده‌اند که این خود نشان از وجود حجم بالایی از مواد قابل اشتعال در این طیف است.
 
داوری با بیان اینکه دمای کانون حریق در واحد منفی چهار بسیار بالا است گفت: بر اساس بررسی‌ها کانون آتش محدوده‌ای به شعاع 300 یا 400 متر است و  ورود به این طبقه به دلیل دمای بسیار بالا و وجود قفسه‌های بزرگ و سنگین که حالا از حرارت بالایی هم برخوردار است بسیار سخت بوده به همین دلیل از اعزام نیرو به کانون حریق تاکنون خودداری کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی افزود: در حال حاضر اساساً برای اطفای این حریق تاکتیک ما اعزام نیرو به محل کانون آتش نیست و تنها سیستم های خنک کننده ای تعبیه کرده‌ایم که دود را خارج دما را کاهش دهد. در میان هرازگاهی نیروهای ما برای اطمینان از کار کردن سیستم های خنک کننده و سنجش دما به این طبقه نفوذ می‌کنند و به سرعت به عقب بر می‌گردند.

وی درباره احتمال ریزش ساختمان گفت:  در حال حاضر ترک‌هایی در طبقات اول این ساختمان به چشم می‌خورد و این ترک‌ها ناشی از دمای بالایی است از طبقات زیرین به اسکلت سرایت کرده است. اسکلت این ساختمان فلزی است و اسکلت‌های فلزی در برابر آتش بسیار آسیب‌پذیر هستند به همین دلیل ما احتمال ریزش را می‌دهیم هر چند به‌طورقطع هم نمی‌گوییم که این ساختمان ریزش خواهد کرد.

داوری در خاتمه گفت: برای اطمینان و احتیاط کامل، ساختمان‌های اطراف به شعاع 100 متر را تخلیه کرده‌ایم تا درصورتی‌که ساختمان ریزش کرد حداقل آسیب را داشته باشیم.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری