دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - January 21 2019
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
کد خبر: ۴۶۸۱۰
رئیس جمهوری ساعاتی بعد از اتمام سخنرانی خود در مراسم 22 بهمن بر مراجعه به اصل 59 قانون اساسی یعنی همه پرسی تاکید کرد.
میهن امروز- رئیس جمهوری ساعاتی بعد از اتمام سخنرانی خود در مراسم 22 بهمن بر مراجعه به اصل 59 قانون اساسی یعنی همه پرسی تاکید کرد. 

روحانی در توئیتر نوشت: قانون اساسی بن بست ها را برداشته است؛ هر جا در مسایل مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اختلاف نظری داریم باید به اصل 59 قانون اساسی یعنی آرای مردم و همه پرسی مراجعه کنیم.»

روحانی صبح امروز هم در بخشی از سخنرانی خود در میدان آزادی گفت: هر که قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است و  همه شامل تمام قوا و نیروهای مسلح باید به قانون اساسی عمل کنیم. قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بسیار بزرگی دارد.


وی  با تاکید بر اینکه "اگر جایی ما با هم بحث داریم باید به اصل 59 قانون اساسی مراجعه کنیم"، گفت: اصل 59 قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسایل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی،  مراجعه به آراء مستقیم مردم است. اگر در دو تا مسأله اختلاف نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل 59 قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ماست و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌مان عمل کنیم.


رییس جمهور تاکید کرد: یک مقدار مدارا و آستانه تحمل ما باید افزایش  یابد و  در کنار هم ، برای کشور‌ و ملت تلاش کنیم. همانطور که در حرم امام گفتم، سه چیز برای ما اصل است؛ اسلام، ایران و ملت ایران و "همه ما برای اسلام، همه ما برای ایران و همه ما برای ملت ایران"./ 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری