دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - January 21 2019
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
کد خبر: ۴۶۸۴۸
سخنگوی دستگاه دیپلماسی از شرکت وزیر امور خارجه در کنفرانس بازسازی عراق خبر داد.
میهن امروز- سخنگوی دستگاه دیپلماسی از شرکت وزیر امور خارجه در کنفرانس بازسازی عراق خبر داد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اهمیت عراق به عنوان یک کشور دوست و همسایه ایران گفت: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق به میزبانی کویت شرکت خواهد کرد. 


وی افزود: ایران از برگزاری این کنفرانس استقبال و مشارکت جامعه بین‌المللی در روند بازسازی این کشور را امری ضروری و اقدام در مسیری درست می‌داند و ما بر ضرورت مشارکت صادقانه و غیرمشروط جامعه بین‌‌‌المللی در این بازسازی تاکید داریم؛ جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم و دولت عراق هیچگونه تردیدی به خود راه نداده همانگونه که در مبارزه با تروریسم نیز در کنار مردم و دولت عراق بوده و خواهد بود. 


سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در مسیر کمک به بازسازی و توسعه اقتصادی عراق، همانند دیگر حوزه‌های سیاسی، امنیتی، نقش حمایتی و سازنده خود را در دوران پسا داعش ادامه خواهد داد.


قاسمی اضافه کرد: هدف این کنفرانس تجمیع کمک‌های مالی منابع مختلف بین‌المللی برای بازسازی به ویژه در مناطق جنگ‌زده، زمینه‌سازی برای ارایه راه‌حل ریشه‌ای در منازعات داخلی، نوسازی ظرفیت‌های محلی و ملی عراق، تقویت بافت اجتماعی، ایجاد توازن بین روند بازسازی و برنامه آشتی ملی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری