يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ - July 22 2018
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶
کد خبر: ۴۹۰۲۳
سرمربی سابق بارسلونا حالا تقریبا یک فصل کامل از سرمربیگری دور بوده است، اما با این حال تا رسیدن پیشنهادی هیجان انگیز، قصد بازگشت به این عرصه را ندارد.
میهن امروز- در هفته های اخیر نام لوئیز انریکه در حوالی چلسی و آرسنال شنیده شده است. اما سرمربی سابق بارسلونا منتظر پیشنهادی است که او را واقعا به هیجان آورد.

این بازیکن سابقا محبوب بارسلونا در سال ۲۰۱۴ در قامت سرمربی به نیوکمپ بازگشت و سه فصل را در این تیم سپری کرد. دو لالیگا، یک لیگ قهرمانان، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه ها از دستاورد های انریکه در بارسا بود تا او با افتخار کاتالونیا را ترک کند. او در تابستان گذشته از بارسلونا جدا شد و تاکنون هدایت تیمی را به دست نگرفته است. هرچند که صحبت های زیادی درباره آینده وی شنیده شده است.

چلسی و آرسنال دو نمونه از تیم هایی بوده اند که به بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا لینک شده اند اما وی نمی‌خواهد تصمیمی فوری برای آینده اش بگیرد.

انریکه به کانال ایبون زوگاستی در یوتیوب گفت:

    برخی باشگاه ها ابراز علاقه کرده اند‌. اما باید پیشنهادی باشد که واقعا مرا به هیجان بیاورد. باشگاهی در دنیا وجود ندارد که در آن بتوانم با بازیکنانی بهتر از بازیکنان بارسا کار کنم.

تصمیم انریکه برای خروج از بارسا در پایان فصل ۱۷-۲۰۱۷ با توجه به دستاوردهایی که به همراه بلوگرانا کسب کرده بود موجب شگفتی بسیاری شد. با این حال انریکه ۴۷ ساله اعتقاد دارد که تصمیم درستی اتخاذ‌ کرده و بابت آن پشیمان نیست:

    شاید عده زیادی در این حرفه سورپرایز شدند. سخت است درک کنیم یک مربی بخواهد با میل خود، بارسا و بازیکنانش را ترک کند. اما در آن زمان تصمیم درستی گرفتم و بابت آن پشیمان نیستم. برای هدایت بارسا لازم است تمام انرژی خود را به پای‌ باشگاه، تیم و بازیکنانش بگذارید. وقتی می‌بینید زمان رفتن نزدیک شده، نباید تعلل به خرج دهید چون نمی‌توان کار دیگری انجام داد.

پیش بینی می‌شود این مربی سابق رم و سلتاویگو به زودی به عرصه مربیگری بازگردد. انریکه اذعان دارد مربیگری در عرصه ملی نیز می‌تواند او را قلقلک دهد:

    سرمربیگری تیم ملی (اسپانیا) فوق العاده خواهد بود. البته ما در حال حاضر در این پست لوپتگی را داریم که کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

منبع: نود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری