دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - January 21 2019
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
کد خبر: ۴۹۱۲۵
پرینتر لیزری در دو نوع سیاه، سفید و رنگی قابلیت پرینت داده‌ها از جمله متن و تصویر را دارد و به دلیل سرعت بالا (تعداد ورق بر دقیقه) بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قیمت بالای برخی از مدل‌های پرینتر لیزری به یک ملاک مشخص بر می‌گردد؛ اینکه آن دستگاه در هر دقیقه چند برگه پرینت می‌گیرد؟

میهن امروز- به طور کلی اگرچه پرینترهای جوهرافشان ارزان‌تر هستند اما پرینترهای لیزری استفاده و کاربری بیشتری نسبت به پرینترهای جوهرافشان دارد. در پرینتر لیزری برای چاپ از نور یا لیزر استفاده می‌شود و دارای مخزن رنگ پودری به نام تونر است. در پرینترهای رنگی لیزری هم تونرهای رنگی به متن یا تصویر رنگ می‌دهند. خرید و فروش پرینتر لیزری کار چندان پیچیده‌ای نیست: بر اساس نیاز و در نظر داشتن آنچه از پرینتر خود انتظار دارید و قیمتی که مد نظرتان است وارد بازار می‌شوید و آنچه را که می‌خواهید انتخاب می‌کنید.

سایت دیوار برای خرید و فروش پرینتر لیزری بازار متنوعی را فراهم کرده است که به خاطر دست دوم بودن برخی از این پرینترها قیمت آن در مقایسه با بازار بسیار کاهش یافته‌است.

پرینترهای لیزری هم در برندهای متنوعی تولید می‌شوند ولی دو برندی که در بازار ایران بسیار مورد توجه‌اند، «کنون» و «اچ‌پی»هستند. این دو برند تشابهات زیادی دارند؛ هر دو آنها محصولات مشابه و با کیفیتی تولید می‌کنند که در کارایی‌هایشان کمی با هم تفاوت دارند. در زمینه قیمت هم این دو برند تولید کننده پرینتر لیزری به شدت نزدیک به هم هستند و قیمتی روی محصولات خود نمی‌گذارند که بازار را از دست بدهند. قیمت پرینترهای لیزری موجود در بازار از حدود 200 هزار تومان و در مدل‌های نیمه حرفه‌ای و چندکاره تا ده میلیون تومان عرضه می‌شوند. برخی از مدل‌های پرینتر لیزری چندکاره قابلیت‌هایی از جمله فکس، اسکنر، کپی و پرینت را همزمان انجام می‌دهند.

این محصولات به اصطلاح All in one نامیده می‌شوند و طبیعتا قیمت بالایی نیز دارند. در سایت دیوار این امکان فراهم است که درخرید و فروش پرینتر لیزری با صرف دقایقی وقت، ضمن مقایسه برندهای مختلف، مدل‌های نو و یا کارکرده مدلی را انتخاب کنید که با نیاز و از آن مهم‌تر با بودجه شما هماهنگی داشته باشند. در یک مقایسه بین قیمت‌های بازار و آنچه در دیوار می‌توانید پیدا کنید، می‌توان به پرینتر رنگی لیزری از مدل چهارکاره «اچ پی» باقابلیت پرینت،کپی، اسکن و فکس و چاپ اشاره کرد. این مدل روی حداکثر سایز برگه A4 می‌تواند چاپ ‌کند و ظرفیت سینی کاغذش 300 برگ است. در یک دقیقه 21 صفحه را چاپ کرده و می‌تواند ماهانه چهل هزار برگه را منتشر کند. این دستگاه را درسایت دیوار می‌توان باقیمت استثنایی یک میلیون و ششصد هزارتومان خریداری کرد در حالی که قیمت این محصول در بازار بسیار بیشتر است.

در سایت دیوار حتی این امکان فراهم است که در جستجوی خرید و فروش پرینترهای لیزری قدیمی‌تر باشید. مدل‌هایی که دیگر تولید نمی‌شوند اما همچنان برای کاربردهای معمولی‌تر بسیار مناسب و با کیفیت هستند. به عنوان مثال پرینتر ‌اچ‌پی 1300 را می‌توان در سایت دیوار در حدود قیمت 150 تا 200 هزار تومان خرید یا فروخت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری