يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - March 24 2019
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
کد خبر: ۴۹۴۷۴
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با خودرو شخصی متعلق به پدرش قصد آزار و اذیت خانم های جوان را داشت .
میهن امروز- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با خودرو شخصی متعلق به پدرش قصد آزار و اذیت خانم های جوان را داشت .

در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی به مأمورین اعلام نمود که توسط سرنشین یک دستگاه خودرو سواری دوو سیلو، با تهدید به قتل مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آدم ربایی و تهدید به قتل با سلاح سرد و اقدام به آزار و اذیت" ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ حمید مکرم در خصوص تحقیقات انجام شده از شاکی پرونده عنوان داشت: " شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش عنوان نمود که به عنوان مسافر سوار خودرو شده اما در ادامه ، توسط راننده خودرو و با تهدید سلاح سرد مورد آزار و اذیت قرار گرفت است ".

این خانم جوان در توضیح ماجرا به کارآگاهان عنوان داشت : "ساعت ۲۰:۳۰ مورخه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲، در محدوده میدان آزادی به عنوان مسافر و به مقصد شهرک ولی عصر سوار یک دستگاه خودرو سواری دوو سیلو شدم که راننده آن جوانی حدودا ۳۵ ساله با قد بلند بود . پس از طی مسافتی، راننده تغییر مسیر داد که به او اعتراض کردم اما این شخص با کشیدن چاقو تهدید به کشتن من نمود؛ در محدوده جاده قدیم کرج با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و در حالیکه به شدت از ناحیه گردن مورد آسیب و جراحت قرار گرفته بودم توانستم از دست او فرار کرده و در این زمان موفق به برداشتن قسمتی از شماره پلاک خودرو شدم ".

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهم در زمان ارتکاب دومین جنایتش عنوان داشت: " با شناسایی دقیق دوو سیلو به شماره انتظامی ایران۳۳ /*** ق ۴۵ ، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت متهم در محدوده شهرک ولیعصر کرده اما در مراجعه به این محل و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که متهم از این مکان متواری شده است . در ادامه ی تحقیقات و با ثبت دستور توقیف خودرو دوو در سیستم جامع پلیس ، واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محدوده اتوبان فتح موفق به شناسایی خودرو مورد نظر شد ؛ در زمان اعلام دستور ایست به راننده خودرو ، مأمورین متوجه حضور خانم جوانی در خودرو شدند که در حال درگیری با راننده بود . با وجود اعلام دستور ایست از سوی واحد گشت پلیس آگاهی ، راننده ی خودرو اقدام به فرار می کند که در طی مسیرِ فرار با چندین دستگاه خودرو عبوری دیگر تصادف کرده و نهایتا متوقف ؛ دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود ".

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این موضوع که متهم قصد آزار و اذیت دومین طعمه ی خودش را داشت که توسط مأمورین دستگیر شد، به اظهارات خانم جوان داخل خودرو متهم اشاره نمود که به عنوان مسافر ، در محدوده میدان آزادی و به مقصد شادآباد سوار خودرو متهم شده بود .

سرهنگ حمید مکرم با اشاره به اعتراف صریح متهم عنوان داشت: متهم ضمن اعتراف صریح به آزار و اذیت شاکی اصلی پرونده ، در خصوص تلاش برای قربانی نمودن دومین خانم جوان نیز عنوان داشت : پس از مصرف شیشه ، در محدوده میدان آزادی و به مقصد شادآباد این خانم جوان را سوار کردم ؛ نرسیده به شادآباد بود که با چاقو این خانم جوان را تهدید کردم ؛ در حالیکه قصد داشتم تا به داخل جاده ای فرعی تغییر مسیر بدهم ناگهان متوجه گشت پلیس شدم که به من نزدیک شده و به من دستور ایست می داد . بسیار ترسیده بودم ؛ اقدام به فرار کردم اما در زمان فرار با چند دستگاه خودرو دیگر تصادف کرده و نهایتا توسط پلیس دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر با اشاره به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت و موادمخدر عنوان داشت : با توجه به اعتراف صریح متهم و صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، تحقیقات تکمیلی از متهم در دستور کار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری