سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - April 23 2019
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۴۹۸۹۸
ولی داداشی، نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی
طبق نص صریح قانون اساسی، متولی اصلی مسکن و اشتغال مردم و مخصوصاً جوانان دولت است. کار نمایندگان مجلس ریل‌گذاری برای دولت است تا دولت بتواند اشتغال خرد و کلان را برای مردم ایجاد کند.

دولت اگر در موضوع سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش‌خصوصی بتواند تلاش و فعالیت جدی‌تری نسبت به گذشته داشته باشد و روند خسته کننده بوروکراسی اداری را حذف کند بسیاری از معضلاتی که در این راه وجود دارد از بین می‌رود.

متاسفانه بوروکراسی اداری در کشور ما به قدری پیچیده است که خیلی از سرمایه‌گذاران کار را شروع نکرده منصرف می‌شوند. امروز باید قدر بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران را دانست زیرا بخش زیادی از اشتغال‌زایی در کشور منوط به فعالیت آنهاست.

یکی از راه‌های ایجاد شغل در کشور، بودن فضای مناسب کسب و کار است و در این مسیر نیاز است که با فساد مبارزه شود. فساد موجود در سیستم اداری کشور باعث شده دست بسیاری از مردم از داشتن شغل و سرمایه‌گذاری کوتاه شود. متاسفانه در قسمت‌های مختلف اداری کشور، عده‌ای حضور دارند که به رشوه گرفتن عادت کرده‌اند و این نوع روش توسط این افراد موجب شده که سرمایه‌گذاران نتوانند آن‌طور که شایسته است در فضای اقتصادی کشور ورود کنند.

از قرار معلوم کمیته‌ای برای حمایت از سرمایه‌گذاری تشکیل شده و اعضا آن بنا دارند موضوعات مربوط به این حوزه را دقیق بررسی و رصد کنند و هر کجا که دست‌اندازی در کار است را به مسیری هموار برای سرمایه‌گذاران تبدیل کنند که اگر این اتفاق بیافتد می‌توانیم به اشتغال‌زایی در ایران امیدوار باشیم.

همت و تلاش همه افراد نظام این است که اشتغال‌زایی صورت بگیرد و معضل بیکاری تا حد قابل قبولی حل شود. امیدوارم در سال جاری، دولت رویکرد مناسبی را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در دستور کار قرار دهد که اگر این توافقات دو جانبه رخ دهد همگان خواهند دید چه رونق اقتصادی در کشور ساری و جاری خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری