سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - April 23 2019
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
کد خبر: ۴۹۸۹۹
علی ابراهیمی، نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی
وجود شغل، کار و درآمد لازمه همه جوامع بشری است و یک فرد در کنار داشتن یک درآمد کافی است که می‌تواند یک زندگی مناسب را برای خود رقم بزند. جوامعی که با بیکاران کمتری روبرو هستند کشوری پویاتر و رفاه مردمانشان بیشتر است. گفته می‌شود کشورهایی که نرخ بیکاری در آن ها دو رقمی است بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی و بحران هستند. نتیجه بیکاری می‌تواند فقر، طلاق، بزه‌های اجتماعی و در برخی مواقع آشوب و شورش است.

با وضعیت بیکاری که در کشور است کاملا لازم و ضروری است که مسئولان بر جلوگیری از عواقب آن وارد عمل شوند. برای ایجاد شغل، اعطای تسهیلات و صدور مجوزها لازم است، اما کافی نیست. آنچه برای ایجاد شغل و کار لازم است بودن فضای کسب و کار مناسب و عرضه محصول و خدمات است. نتیجه یک کار و شغل، یا محصول تولیدی است و یا خدمت است. اگر این محصول تولیدی و خدمات خریدار نداشته باشد عملا موضوع شغل هم معنی پیدا نمی‌کند. پس ما باید به سمت پیدا کردن خریدار برویم تا بتوانیم بگوییم شغل ایجاد کردیم و اثرگذار بودیم.

هر چه روی به کیفیت بیاوریم بازار بیشتری را به دست می‌آوریم و به تبع آن شغل‌ها پایدارتر می‌شود. متاسفانه وارداتی که به کشور ما صورت می‌گیرد بیشتر از صادرات ما است و باید این فضا تغییر کند تا کسب و کار بهتر و رونق اقتصادی اتفاق بیافتد.

برای رونق اقتصادی نیاز است که دیپلماسی خارجی کشور جهت درستی را طی کند زیرا ورود سرمایه‌گذاران خارجی در این راستا تعریف می‌شود. ما باید بازارهای خارجی که به کالاهای ما نیاز دارند را پیدا کنیم. بدون شک اگر در این موضوع موفق باشیم می‌توانیم تولید خود را افزایش دهیم و به تبع گسترش کار، افراد بیشتری را مشغول به کار کنیم.

اساسی‌ترین موضوع در راه موفقیت در صادرات کالا به دیگر نقاط جهان، به نظارت بالا بر محصولات برمی‌گردد. یعنی باید کیفیت را افزایش داد و قیمت تمام شده کالا را به صرفه تولید کرد در این صورت است که می‌توانیم با کالاهای دیگر کشورها رقابت کنیم. امروز اشتغال‌زایی در تمام دولت‌ها به عنوان یک اصل مطرح است و اقتصاد کشور ما هم نیازمند آن است که به سمت صادرات‌محوری حرکت کند که به واسطه فروش محصولاتش شغل هم برای مردمش ایجاد کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری