سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - January 22 2019
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
کد خبر: ۵۰۲۳۶
قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغییر نرخ ارز تأکید کرد: طبق قول معاون اول رئیس‌جمهور، تولیدکنندگان برای تأمین مواد اولیه از دلار ۴۲۰۰ تومانی بهره‌مند می‌شوند و جای نگرانی وجود ندارد.
میهن امروز-  رضا رحمانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قزوین که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، تصریح کرد: کارگروه ملی صنعت یکی از توفیقات ایجادشده توسط دولت است که مشکلات تولید را با ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌کند.

وی افزود: سال گذشته ۷۵۰۰ جلسه در همین راستا برگزار و طی آن ۳۲ هزار پرونده بررسی شد، این جلسات ۳۸ هزار مصوبه داشت که تاکنون ۵۳ درصد آن در کل کشور محقق شده است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: استان قزوین در این زمینه موفق عمل کرده و ۷۵ درصد از مصوبات اجرایی شده است که جای تقدیر دارد.

وی افزود: استان‌های قزوین، البرز، تبریز و آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها با مشکلات کمتری برخوردار است.

رحمانی با اشاره به شعار سال تأکید کرد: پروژه اصلی ما در سال جاری آری گفتن به تولید ملی است، باید تغییر نگاه حاصل شود، در حال حاضر بزرگ‌ترین تهدید کشور بیکاری است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران باید توجه کنند که این مسئله برای ما دارای اهمیت است و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز باید در زمینه بهبود کسب‌وکار ورود پیدا کند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: طرح شناسایی ظرفیت تولید ملی راهبرد درون‌زا اقتصاد مقاومتی است، در همین راستا طبق فعالیت‌های صورت گرفته در حال حاضر اطلاعات را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: این اطلاعات مبنای برنامه‌ریزی قرار می‌گیرد و مشکلات جمع‌بندی می‌شود، تا حد امکان مشکلات رفع خواهد شد.

رحمانی با اشاره به تغییر نرخ ارز تأکید کرد: در این زمینه مشکلی ایجاد شده بود که جلوی بحران را گرفت، معاون اول رئیس‌جمهور قول دادند که تولیدکنندگان برای تأمین مواد اولیه از همان دلار ۴۲۰۰ تومانی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: نرخ ارز مشکل همیشگی است که دولت تاکنون به‌خوبی آن را مدیریت کرده است، در حوزه تولید نیز جای نگرانی وجود ندارد.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی از دیگر موارد موردتوجه دولت است.

وی با اشاره به شرایط قزوین تأکید کرد: قزوین استانی صنعتی است که پیشرفت آن کاملا مشهود است، انتظار داریم استان‌های دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

رحمانی بیان کرد: در طرح رونق واحدهای تولیدی به ۲۸ هزار و ۶۶۲ واحد صنعتی، عمومی و کشاورزی پرداخت داشتیم که اعتبار آن بالغ‌ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان است.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری