سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - January 22 2019
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱
کد خبر: ۵۰۴۹۴
اساس گزارش های منتشر شده، هیکو ماس وزیر امور خارجه ی آلمان در روز جاری اذعان کرده است که آلمان قصد دارد پس از اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران تمام تلاش خود را برای کمک به شرکت های تجاری موجود در کشور خود برای ادامه دادن ارتباطات اقتصادی با ایران کمک کند اما در عین حال حفاظت کردن از این شرکت ها در برابر آثار سو ادامه ی ارتباطات با ایران (در نتیجه ی تحریم های تبعی آمریکا) کار بسیار سختی است.

میهن امروز- به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه ی آلمان در ادامه افزوده است که از دیدگاه وی راه حل واحد و یکسانی برای محافظت کردن از شرکت های معامله کننده با ایران وجود ندارد. تا کنون آلمان، فرانسه و بریتانیا اعلام کرده اند که نسبت به توافق هسته ای با ایران متعهد می مانند.

کسب اطمینان از پایبندی ایران به برجام در روز سه شنبه!

همچنین، قرار است که در روز سه شنبه ی هفته ی جاری وزیران امور خارجه ی سه کشور نامبرده با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ی ایران در بروکسل بلژیک برای گفتگو در رابطه با آینده ی برجام دیدار نمایند. این در حالی است که وزیر امور خارجه ی آلمان یکی از اهداف این نشست را کسب اطمینان از پایبندی ایران با مفاد توافق هسته ای دانسته است! لازم به ذکر است که پیش از این انگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفته بود که ایران باید با یک توافق وسیع تر از برجام که مفاد آن '' نقش مشکل زای ایران در منطقه''‌ را در بر گیرد موافقت کند.

در پایان باید خاطر نشان گردد که روز سه شنبه ی هفته ی گذشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا پس از اعلام خروج این کشور از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ و بازگرداندن تحریم های اقتصادی علیه ایران کشورهای معامله کننده با ایران را تهدید کرد که در صورت ادامه ی ارتباطات اقتصادی خود با ایران تحت تحریم های تبعی آمریکا قرار خواهند گرفت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری