پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - January 24 2019
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
کد خبر: ۵۰۵۰۹
متولد ۱۳۶۶ است و در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری تحصیل کرده. البته این رشته مورد علاقه ایشان نبود و سرکار خانم طالب پور بصورت کاملا اتفاقی در این رشته به تحصیل پرداخت.
میهن امروز- متولد ۱۳۶۶ است و در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری تحصیل کرده. البته این رشته مورد علاقه ایشان نبود و سرکار خانم طالب پور بصورت کاملا اتفاقی در این رشته به تحصیل پرداخت. ایشان از همان دوران نوجوانی علاقه مند به هنر بود و شاید این علاقه مندی به دلیل محیط خانوادگی و فامیلی ایشان باشد. زیرا در خانواده ای هنردوست و هنرمند پرورش یافت. سرکارخانم طالب پور در همان دوران نوجوانی با رنگ روغن آشنا شد و بعدها به آموزش آن در مراکز فرهنگی دولتی و خصوصی از جمله سراهای محله پرداخت. پس از آشنایی با ویترای برای مدتی از کار با رنگ روغن فاصله گرفت. این فاصله برای حدود ۲ سال به طول انجامید. پس از طی دو سال دوباره رنگ روغن را آغاز کرد و اینبار در کنار آموزش ویترای آموزش رنگ روغن را نیز آغاز کرد.
در کار با ویترای هیچ دوره حضوری ندید و پایه یادگیری آن بصورت خود آموز و برپایه آزمون و خطا بود. مدتی از طریق فیلم های آموزشی خانم حمزه ای کار کرد و با کلیات این هنر آشنا شد و پس از آن بصورت مجازی و از طریق خانم بردبار آموزش دید.
از سال ۱۳۹۳ ویترای را بصورت حرفه ای دنبال کرد و این هنر به عنوان منبع درآمدی برای ایشان قرار گرفت. از پس و با گذشت زمان به نقاشی پشت شیشه نیز گرایش یافت. به دلیل نزدیکی ویترای به نقاشی پشت شیشه و آشنایی این هنرمند با رنگ روغن، ارتباط بین ایشان و نقاشی پشت شیشه به سرعت برقرار شد.
در حال حاضر خانم طالب پور دو نمایشگاه گروهی در ارتباط با نقاشی پشت شیشه را در کارنامه خود ثبت کرده است و در حال برنامه ریزی جهت برگزاری نمایشگاه انفرادی است. شرکت در نمایشگاه منتخب آثار هنرمندان پشت شیشه در بهمن ۱۳۹۶ و شرکت در نمایشگاه گروهی مروری بر آثار نقاشان پشت شیشه ایران در اردیبهشت سال جاری از جمله فعالیت های ایشان در ارتباط با این هنر قدیمی است. سرکارخانم طالب پور در طی برگزاری این دو نمایشگاه نشان داد که دارای قدرت خلاقانه است و با ترکیب طرح های اسلیمی با نمادها گفتمانی جدید در این عرصه به وجود آورد.
گردآوری توسط سعید رضاخان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری