پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - January 24 2019
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
کد خبر: ۵۰۵۱۱
متولد ۱۳۷۰ است و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی نرم افزار گذرانده است. در سه سال دبیرستان رتبه نخست رنگ روغن را در استان سمنان داشت و از سال ۱۳۸۴ نقاشی رنگ روغن را زیر نظر استاد محسنی و استاد طاهریان آموخت. با گذشت زمان در استفاده از این رنگ متبحر شد و رشد کرد.
میهن امروز- متولد ۱۳۷۰ است و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی نرم افزار گذرانده است. در سه سال دبیرستان رتبه نخست رنگ روغن را در استان سمنان داشت و از سال ۱۳۸۴ نقاشی رنگ روغن را زیر نظر استاد محسنی و استاد طاهریان آموخت. با گذشت زمان در استفاده از این رنگ متبحر شد و رشد کرد. در حال حاضر هم زیر نظر استاد صادق همتی کار می کند و اعتقاد دارد؛ همیشه باید یادگیری را ادامه دهد و بر داشته هایش در زمینه هنر بیافزاید.
پس از مدتی در خانه تدین (شهر سمنان) به همراه دیگر هنرمندان فعال در زمینه نقاشی پشت شیشه کارگاهی برپا کرد. در این کارگاه علاوه بر آموزش این هنر قدیمی در دیگر رشته‌های هنری نیز فعال بود. پس از مدتی کار مشترک به آموزشگاه بته جقه واقع در خانه تاریخی کلانتر (عمارت بادگیر) رفت و کار آموزش را در این محل آغاز کرد.
خانم فاطمه معمار در نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی با عنوان خاتون شرکت کرد. این نمایشگاه در آذر ۱۳۹۵ در موزه حضرت سمنان برپا شد و می توان عنوان کرد که نخستین حضور رسمی ایشان در یک نمایشگاه بود. در این برنامه فرهنگی بود که در شهر سمنان برای نخستین بار آثاری در رابطه با نقاشی پشت شیشه ارائه شد. همین نمایشگاه در نوروز ۱۳۹۶ بار دیگر در موزه حضرت سمنان با نام خاتون تکرار شد و اینبار هم شاهد حضور این هنرمند جوان بودیم.
خانم فاطمه معمار دو نمایشگاه گروهی را پیش از این با گروه نقاشان پشت شیشه ایران تجربه کرده است.
شرکت در نمایشگاه گروهی عشق و ایثار _ نگارخانه هنر ایران_ شهریور ۱۳۹۶
شرکت در نمایشگاه گروهی شیشه های سرخ_ نگارخانه سیمرغ (سمنان)_ مهر ۱۳۹۶
و حالا در نمایشگاه گروهی مروری بر آثار نقاشان پشت شیشه ایران حاضر شده است. نمایشگاهی که به عنوان یک رکورد در زمینه نقاشی پشت شیشه مطرح است. تک اثر این هنرمند در نمایشگاه یاد شده دارای مضمونی مینیاتوری است که با ترکیب انواع مواد در پشت شیشه نقش بسته است. امید است در آینده ای نزدیک شاهد کارهایی دیگر از این هنرمند باشیم.
گردآوری توسط سعید رضاخان
نظرات بینندگان
ساغر
|
Germany
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
0
0
اگر سعید رضاخان نبود، نقاشی پشت شیشه نویسنده و هنرمند از کجا می خواست بیاره. من هر سایتی را باز می‌کنم اسم سعید رضاخان را می بینم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری