شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - May 25 2019
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
کد خبر: ۵۱۲۹۴
محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی پارچه هوشمندی را طراحی کرده اند که کاربر با فشار یک دگمه بر روی یک اپلیکیشن، قادر خواهد بود رنگ لباس خود را به دلخواه تغییر دهد. این فناوری می تواند انقلابی بزرگ را در دنیای مد ایجاد کند.
میهن امروز- محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی پارچه هوشمندی را طراحی کرده اند که کاربر با فشار یک دگمه بر روی یک اپلیکیشن، قادر خواهد بود رنگ لباس خود را به دلخواه تغییر دهد. این فناوری می تواند انقلابی بزرگ را در دنیای مد ایجاد کند.این پارچه هوشمند با استفاده از یک برنامه کنترل شده، تغییر رنگ می دهد. شما می توانید رنگ لباس خود را صورتی و یا آبی کنید. یا ان را راه راه صورتی و آبی کنید.

فن آوری فیبر نوری ظریفی در سراسر پارچه بافته شده است وبه کمک ان می توان رنگ پارچه را تغییر داد.

این فیبر نوری با ظرافت خاصی در پارچه قرار داده شده است. به گونه ای که با چشم مسلح نمی توان وجود فیبر و یا سیمی را در پارچه مشاهده کرد. در حال حاضر به کمک این پارچه کیفی طراحی شده است که به کمک اپلیکیشنی می توان رنگ دلخواه را انتخاب کرده و رنگ کیف را بر اساس آن تغییر داد . 

این پارچه در حال حاضر برای ساخت کیف بکارگرفته شده است که کاربر می تواند به دلخواه خود رنگ آن را تغییر دهد.

پیشتر نیز فن اوری در عرصه مد و پوشاک بکار گرفته شده بود. به گونه ای که سامسونگ کت و شلواری طراحی کرده که قادر است گوشی را باز کند. کفش های ورزشی نیز تولید شدند که قادر است تلویزیون را خاموش کند. 

محققان این پارچه هوشمند در حال رایزنی با طراحان مد و لباس در حوزه گسترش این طرح و بکارگیری آن در تغییر رنگ لباس ها و همچنین جذاب تر کردن رنگ نورها و نازک کردن سطح پارچه هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری