جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - February 22 2019
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
کد خبر: ۵۱۹۱۵
علیرضا جهانبخش می گوید نباید برای داور فرقی داشته باشد که طرف مقابل رونالدو است یا بازیکن دیگری و باید تصمیم درست را بگیرد.
میهن امروز-  تیم ملی ایران در حالی از جام جهانی حذف شد که کارلوس کی روش، بازیکنان و هواداران حاضر در ورزشگاه نسبت به داور پاراگوئه ای معترض بودند. این اعتراض در بازی با اسپانیا نیز وجود داشت اما در آخرین مسابقه به بالاترین حد خود رسید.

از یک سو پنالتی اعلام شده برای پرتغال و از سوی دیگر اخراج کریستیانو رونالدو و البته صحنه مشکوک روی سردار آزمون، اتفاقاتی بودند که اعتراض ایرانی ها را به همراه داشت. بعد از دیدار با پرتغال نیز بازیکنان نسبت به کاسرس داور بازی و سیستم داور ویدئویی انتقاداتی داشتند و حالا پس از بازگشت به ایران نیز این اعتراضات همچنان وجود دارند.

علیرضا جهانبخش لژیونر موفق فوتبال ایران در این خصوص گفت: یک پنالتی هم فکر کنم برایمان نگرفتند. به هر حال همه چیز به var برمی گردد. حالا من به عنوان یک بازیکن نمی توانم نظر قطعی داشته باشم. اما صحنه پنالتی ما 4-5 بار و صحنه پنالتی پرتغال فقط یکبار نشان داده شد و داور تصمیم گرفت. همچنین آرنج رونالدو به نظر من قرمز داشت و اصلا فرقی نمی کرد که او رونالدوست یا بازیکن دیگری. اگر این اتفاقات طور دیگری رقم می خورد همه چیز فرق می کرد.

به نظر می رسد باتوجه به همه گیر شدن اعتراض نسبت به VAR فیفا باید قوانین مدونی را در این خصوص در نظر بگیرد تا فوتبال از این تکنولوژی استفاده کامل را کند.
منبع: ورزش سه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری