يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - February 24 2019
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
کد خبر: ۵۲۲۴۰
در پی تصمیم ایالات متحده برای اعمال تعرفه بر روی فولاد و آلومینیوم اتحادیه اروپا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا در روز پنج شنبه به اقدامات موقت پیشنهاد شده توسط کمیسیون اروپا برای محدود کردن واردات فولاد رای دادند.

میهن امروز- به نقل از رویترز؛ کمیسیون ترکیبی از اعمال سهمیه و تعرفه را برای جلوگیری از افزایش واردات فولاد پیشنهاد کرده است. واردات فولاد بویژه پس از آنکه ایالات متحده مقررات واردات فولاد و آلومینیوم را اعمال کرد، مورد تهدید واقع شده است. اتحادیه اروپا از این می ترسد که محصولاتی که دیگر به ایالات متحده وارد نمی شوند، راهی بازار اروپا شده و آن را اشباع کنند.

سخنگوی کمیسیون گفت: "این اقدام برای جلوگیری از اثرات منفی انحراف تجاری در نظر گرفته شده است، اما در عین حال، این تصمیم می تواند به حفظ عرضه سنتی و رقابت موثر در بازار اتحادیه اروپا کمک کند."

به گفتهٔ یکی از منابع مطلع از این پیشنهاد، سهمیه مد نظر، برایندی از واردات در سال های اخیر خواهد بود، و 25 درصد تعرفه برای واردات بیش از این مقدار در نظر گرفته شده.

در مجموع 25 کشور عضو اتحادیه اروپا به نفع این اقدامات رای دادند و  سه عضو از اعضا به انجام این اقدامات رای ممتنع دادند.

کمیسیون اروپا، که نظارت بر سیاست های تجاری در اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، تحقیقاتی را برای بررسی تغییرات بازار انجام داده است. این بررسی بر روی 28 قلم کالا، شامل انواع مختلف فولاد و محصولات ساخته شده با فولاد، در حال انجام است.

همچنین، اتحادیه اروپا تعرفه هایی را بر روی کالاهای وارداتی از آمریکا، من جمله مشروبات الکلی و موتورسیکلت، به ارزش 2.8 میلیارد یورو (3.3 میلیارد دلار) وضع کرده است و در سازمان تجارت جهانی پروندهٔ حقوقی ای را علیه اقدام آمریکا باز کرده است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری