يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - February 24 2019
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
کد خبر: ۵۲۳۳۳
اگر قصد خرید ویلا در شمال را داشته باشید باید عوامل زیادی مانند مکان ویلا، نوع ویلا (جنگلی، ساحلی یا کوهستانی)، مسائل حقوقی و قانوی و ... را مد نظر قرار دهید که هر کدام از این عوامل از اهمیت به خصوصی برخورداراند. در این میان با توجه به وضع کنونی اقتصاد، قیمت ویلا اهمیت ویژه ای دارد
میهن امروز- اگر قصد خرید ویلا در شمال را داشته باشید باید عوامل زیادی مانند مکان ویلا، نوع ویلا (جنگلی، ساحلی یا کوهستانی)، مسائل حقوقی و قانوی و ... را مد نظر قرار دهید که هر کدام از این عوامل از اهمیت به خصوصی برخورداراند. در این میان با توجه به وضع کنونی اقتصاد، قیمت ویلا اهمیت ویژه ای دارد. گاهی به دلیل عدم آگاهی از قیمت ها، افراد ضررهای هنگفتی می کنند. از این رو برآن شدیم تا در این مقاله نکاتی مهم در مورد تعیین قیمت ویلا در شمال را برای شما بیان کنیم. به طور کلی تعیین قیمت ویلا در شمال تابع چند عامل مشخص از جمله محل قرار گیری ویلا، نوع سند، نوع ویلا و نحوه ساخت آن است. در ادامه این مقاله، مانیشن "مرجع معرفی ویلا در شمال" مهم ترین نکات برای تعیین قیمت ویلا در شمال را به شما ارائه می دهد.
 
محل قرار گیری ویلا به عنوان مهم ترین عامل تعیین قیمت
 
شهرهای شمال از پراکندگی نسبتا زیادی برخوردارند که همین عامل باعث تنوع در قیمت ها شده است. به طور کلی ویلا در شهر هایی که به تهران نزدیک تر هستند، مخصوصا شهرهایی که در انتهای جاده چالوس قرار گرفته اند از قیمت های بالاتری برخور است. شهرهایی مانند نمک آبرود، متل قو و چالوس از این دسته هستند. شهرهای نوشهر، رامسر در نوبت های بعدی قرار دارند. البته در استان گیلان نیز شهرهایی مانند ماسوله و لاهیجان نیز دارای قیمت های بالایی هستند. اما محل قرارگیری فقط محدود به شهر نمی شود چرا که در بسیاری از شهرها هم قیمت های متفاوتی داریم. یک چشم انداز خاص یا آرامش یک منطقه و عواملی از این دست نیز در قیمت ویلا بسیار تاثیر گذارند. برای گرفتن مشاوره در این رابطه میتونید به صفحه مشاورین املاک در شمال سری بزنید و از مشاورین متخصص در شمال مشاوره لازم را بگیرید.
 
سند ویلا، عامل غیر قابل چشم پوشی
 
نوع سند یک عامل مهم در تعیین قیمت هر ملکی در سراسر ایران است. به خصوص در شمال که سند از اهمیت به سزایی برخوردار است. به طور کلی ملک های شمال به دو دسته سند دار و نسخ دار تقسیم می شوند. در هردو حالت مهم است که جزو اراضی جلگه جنگلی نباشد و ممنوعیت فروش یا ساخت و ساز نداشته باشد. برخی ویلاها در محدوده شهری قرار گرفته اند و برخی دیگر در شهرک های مخصوص ساخته شده اند، که تمام این عوامل بر قیمت ویلا در شمال تاثیر گذارند. مثلا قیمت ویلا در شهر انزلی حدود 200 میلیون تومان است در حالی که ویلا در دهکده ساحلی انزلی از 2 میلیارد تومان شروع و تا 12 میلیارد هم ادامه می یابد.
 
نوع ویلا
 
به طور کلی در شمال سه نوع ویلا داریم: ساحلی، جنگلی و کوهستانی. ویلای ساحلی معمولا ویلایی را می گویند که رو به دریاست. ویلاهای جنگلی در منطقه پر از درخت و جنگل گونه واقع شده و ویلای کوهستانی که معمولا در دامنه ها و ارتفاعات ساخته می شود. سلیقه شما اینجا حرف اول را می زند زیرا قیمت این سه نوع ویلا باهم تفاوت های قابل توجهی دارد. بطور کلی ویلاهای ساحلی از قیمت بالاتری نسبت به ویلااهی جنگلی و کوهستانی برخودار هستند، اما همیشه این امر صادق نیست و عوامل بسیار دیگری مانند نحوه ساخت ویلا در این موضوع دخیل هستند.
 
نحوه ساخت ویلا، از استخر و سونا تا سقف شیربانی
 
به جرات می توان گفت مواد و مصالحی که در ساخت ویلا استفاده می شود از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت ویلا به شمار می روند. البته بدیهی است که معمولا شیک ترین و لوکس ترین ویلاها را در بهترین مناطق می سازند اما موارد استثنا نیز وجود دارند. معمولا ویلایی که متریال خارجی و درجه یک در آن به کار رفته گران تراست. امکاناتی مثل استخر و سونا نیز در افزایش قیمت ویلا تاثیر زیادی دارند. سیستم خنک کنندگی ویلا و عایق بندی آن نیز اگر به بهترین نحو انجام شده باشند قیمت ویلا را افزایش می دهند.
 
قیمت یک ویلا، از مجموع عوامل حاصل می شود
 
هیچگاه یک عامل، نمی تواند قیمت ویلا را معین کند. مثلا بگوییم چون در فلان شهر است گران است یا چون استخر ندارد نمی ارزد. در واقع مجموعه ای از عوامل دست به دست هم می دهند و ویلا را خاص و گران می کنند. ارزش ویلا به این بستگی دارد که چند مورد از ویژگی های مثبت را در خود جای داده است یا چند امتیاز منفی می گیرد.
 
همیشه استثنا هم وجود دارد
 
با توجه به همه عواملی که در بالا گفته شد باید توجه کنیم که همیشه همه چیز طبق معادلات پیش نمی رود. نکاتی که بیان شدند در واقع قاعده های کلی برای تعیین قیمت ویلا بودند اما همیشگی و جامع نیستند. ممکن است ویلایی ببینید که بسیاری از نکات مثبت را ندارد و گران است یا برعکس ویلایی که همه چی دارد و بسیار ارزان تر از قیمت بازار است.
 
خوب خریدن مهم است!
 
در این میان آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که شما ویلای خوب و باب میلتان را بخرید. این ویلا حتما گران نیست لزوما ارزان هم نیست. بلکه بهترین گزینه موجود برای شما است. به جای تمرکز روی قیمت ویلا روی مشخصات و ویژگی های ذهنی تان در مورد ویلا متمرکز شوید. اول به خرید ویلایی خوب و آینده دار فکر کنید و در انتها به دنبال قیمت آن باشید. امیدواریم نکاتی که بیان شد بتوانند کمک کوچکی در خرید ویلا به شما همراهان عزیز بکنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری