چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
کد خبر: ۵۲۳۹۴
چهره هفته؛
ناهید خداکرمی آنقدر سیاسی نیست که به دنبال خیابان مصدق باشد، آنقدر هم اقتصادی نیست که مهمترین فرد پیگیر شفافیت شورا باشد اما حالا اجتماعی‌ترین چهره شورا شده و اتفاقا درباره موضوعی صحبت می‌کند که اصلاح‌طلبان درباره آن وعده‌ای نداده بودند. حجاب اجباری!
میهن امروز- «چرا باید یک ماما در لیست شورای شهر تهران باشد؟» این سوال مشترک مخالفان لیست امید بود. یک سال پیش که انتخابات بود سیاستمداران از هم می‌پرسیدند ناهید خداکرمی کیست و چگونه به لیست امید آمده است. سیستم امتیازدهی شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به شکل شگفت انگیزی ناهید خداکرمی را به شورای شهر تهران رسانده بود. او هم سواد و تخصص داشت و هم سال‌ها در انجمن‌های صنفی مربوط به مامایی کار کرده بود و هم با اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی ارتباطات نزدیکی داشت.

وقتی لیست امید برنده شد اصولگرایان انتقاد را شروع کردند که چرا الهام فخاری گربه نگهداری می‌کند و چرا امینی و الویری که 88 به زندان افتادند حالا به شورا می‌روند و ...! در این میان کمتر کسی گمان می‌کرد ناهید خداکرمی، بدل به کابوس اصولگرایان شود؛ صفحه توییتر خداکرمی پر است از مجادلاتی که البته برای اصولگرایان خوشایند نیست. او البته هنوز هم آنقدر سیاسی نیست که به دنبال خیابان مصدق باشد و آنقدر هم اقتصادی نیست که مهمترین فرد پیگیر شفافیت شورا باشد اما اکنون اجتماعی‌ترین چهره شورا شده است و اتفاقا درباره موضوعی صحبت می‌کند که اصلاح‌طلبان درباره آن وعده‌ای نداده بودند؛ حجاب اجباری!

سبک زندگی بعضی خانواده‌ها تغییر کرده و فعلا ناهیدخداکرمی سیاستمداری است که این تغییر را محکوم نمی‌کند و موضع سکوت هم نمی‌گیرد و به دنبال راه حل است. هم در قضیه دختران خیابان انقلاب و هم در ماجرای بازداشت سلبریتی‌ها یا شاخ‌های اینستاگرام، ناهید خداکرمی شجاعانه موضع‌گیری کرد. لااقل در سال‌های گذشته کسی به یاد نمی‌آورد یک مسئول، منتقد حجاب اجباری باشد، آن هم در شرایطی که نهادهای ناظر به خاطر همین موضوع مانع ورود مینو خالقی به مجلس شدند. 

ناهید خداکرمی متولد 1344 است که با 1172782 رای به شورای پنجم تهران راه یافت. او دارای کرسی مشورتی در کنفدراسیون بین‌المللی سلامت خانواده در لندن است، از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، ژنو سوئیس، علوم پزشکی اصفهان و علوم پزشکی تهران مدارک تحصیلی خود را دریافت کرده و عضو هیات علمی دانشگاه و هیات رسیدگی به تخلفات گروه پزشکی سازمان نظام پزشکی است، اما این استاد دانشگاه دارد بدل به چهره‌ای اجتماعی می‌شود. در 24 ساعت گذشته هزاران توییت به نفع یا علیه او منتشر شده است. باید دید عضو شورای شهر آیا می‌تواند از مسیر فعالیت اجتماعی خود را همچنان ادامه دهد یا باید در فکر راهی دیگر باشد و فشارها او را ساکت خواهد کرد؟

منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری