يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - February 24 2019
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
کد خبر: ۵۲۴۳۱
معصومه ابتکار فرستاده ویژه رییس جمهور با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی دیدار کرد.

میهن امروز- معصومه ابتکار فرستاده ویژه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران که به مالزی سفر کرده است، امروز سه شنبه با ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید این کشور دیدار و گفت و گو کرد. این دیدار، اولین دیدار یک مقام رسمی ایرانی از زمان انتخاب نخست وزیر جدید مالزی است. این دیدار در محل کاخ نخست وزیری در پوتراجایا برگزار شد.

عصومه ابتکار با نخست وزیر مالزی دیدار کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پیش از این نیز با سیف الدین عبدالله وزیر امور خارجه مالزی علاوه بر بررسی روند روابط دو جانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی طرفین در خصوص راهکارهای تقویت مناسبات دو جانبه گفت‌وگو گو کردند.

ابتکار در این دیدار دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران نسبت به برجام و انتظارات از جامعه بین‌المللی و کشورهای مختلف و شریکان تجاری و اقتصادی ایران را تشریح کرد.

حزب «ائتلاف امید» به رهبری ماهاتیر محمد در انتخاباتی که ۱۹ اردیبهشت امسال برای پارلمان حزبی مالزی برگزار شد، توانست با کسب ۱۲۲ کرسی از ۲۲۲ کرسی، پیروز قاطع انتخابات عمومی پارلمانی این کشور شود و رقیب خود عبدالرزاق را که مورد حمایت‌ قدرت های خارجی به ویژه آمریکا، عربستان سعودی و حتی رژیم صهیونیستی قرار داشت به راحتی کنار بزند و عنوان پیرترین نخست وزیر جهان را از آنِ خود کند.


منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری