جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - February 22 2019
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۵۳۵۴۶
مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندان‌های کشور خبر فروش آب معدنی به قیمت ۱۰ هزار تومان در زندان فشافویه را تکذیب کرد و گفت: زندانیان اقلام را به همان قیمتی از فروشگاه‌های زندان می‌خرند که مردم از مغازه‌ها خریداری می‌کنند.

میهن امروز- رحیم مطهرنژاد در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی بر فروش آب معدنی به قیمت 10 هزار تومان در زندان فشافویه اظهار کرد: چنین مطلبی را به هیچ وجه تائید نمی‌کنیم و صحت ندارد و اگر کسی چنین ادعایی دارد، باید صحت و سقم آن را اثبات کند.

مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندان‌های کشور افزود: ما به صورت مستمر و مداوم بر فروشگاه‌های زندان فشافویه نظارت داریم و و 40 فروشگاه موجود در زندان که هر بند یک فروشگاه دارد، به صورت مرتب تغذیه می‌شود.

مطهرنژاد گفت: در 6 سال گذشته که مددجو در زندان فشافویه نگهداری می‌شود هیچ مشکل خاص و حادی در بحث توزیع اقلام توسط فروشگاه‌ها وجود نداشته و ندارد. ضمن اینکه با توجه به اهمیت بالای زندان‌های استان تهران و البرز، تامین و توزیع اقلام فروشگاهی در این زندان‌ها و سایر زندان‌های کشور مشکلی ندارد و به صورت مستمر اقلام به فروشگاه‌ها وارد می‌شود و در تماسی هم که روسای زندان‌ها داشتم، اعلام کردند مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندان‌های کشور ادامه داد: شاید در بازار به خاطر نوسانات ایجاد شده در نرخ کالاها، محدودیت‌هایی در عرضه بوجود آمده باشد اما از هر طریقی شده، اقلام مورد نیاز زندانیان را تامین و در فروشگاه‌ها عرضه می‌کنیم و آب معدنی هم جزو اقلام خاص ما هست که به آن توجه داریم.

مطهرنژاد در پاسخ به این سئوال که اداره فروشگاه‌ها در اختیار بخش خصوصی است یا خیر گفت: مخصوصاً از 6 سال پیش بخش‌های خصوصی را از تمام زندان‌ها خلع ید کردیم و همه فروشگاه‌ها را بنیاد تعاون مدیریت می‌کند به طوری که هم کیفیت کالاها ارتقا یافته و قیمت‌ها مناسب شده و هم برندهای مشهور در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: ما روی همه زندان‌های کشور حتی در دور افتاده‌ترین نقاط حساسیت داریم و اقلام مورد نیاز را تامین و از طریق فروشگاه‌ها در اختیارشان قرار می‌دهیم.

مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان درباره قیمت اقلام و کالاهای فروشگاه‌های داخل زندان‌ها نیز اظهار کرد: قیمت‌های ما، قیمت‌های مصوب کالاهاست و بر همان اساس عرضه می‌شود. همان قیمتی که مردم اقلام و کالاها را در مغازه‌ها خریداری می‌کنند، به همان قیمت اقلام را عرضه می‌کنیم و در اختیار زندانیان قرار می‌دهیم. ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم گران‌فروشی اتفاق بیفتد زیرا این کار را ضد انسانی و صد مردمی می‌دانیم. زندانی به هر دلیلی که در زندان به سر می‌برد، شهروند ماست.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری