سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - April 23 2019
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
کد خبر: ۵۴۷۷۰
براساس اعلام مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، فردا دوشنبه جلسه شورای عالی کار با دستور کار افزایش قدرت خرید کارگران برگزار خواهد شد.
میهن امروز- اسماعیلی ظریفی آزاد، مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار از تشکیل دومین کارگروه دستمزد شورای عالی کار با دستور کار افزایش قدرت خرید کارگران در روز دوشنبه هفته جاری خبرداد.

کارگران چشم انتظار تصمیم شورای عالی کار در خصوص ترمیم مزد

وی گفت:حسب دستور روز شنبه معاون روابط کار وزیر کار، دومین نشست کارگروه مزد برای بررسی این راهکار‌ها طی هماهنگی با نمایندگان کارفرمایی و کارگری دوشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد. نشست قبلی کارگروه مزد با غیبت نمایندگان کارفرمایی برگزار شد، اما در هفته جاری دومین نشست این کارگروه با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل می‌شود.

دلیل برگزاری این جلسه ترمیم مزد ۹۷ کارگران بود که بعد از برگزاری این جلسه و بررسی شیوه و راهکار‌های افزایش سطح معیشت کارگران در سال ۹۷ در هفته جاری به شورای عالی کار ارجاع خواهد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان این که در دی ماه سال گذشته سبد معیشت کارگران برای یک خانوار ۳.۳ نفری دومیلیون و ۶۷۰ هزار تومان تعیین شده بود گفت: این رقم با گرانی‌های اخیر به ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان رسیده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری