سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - March 26 2019
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
کد خبر: ۵۴۸۸۲
طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با میهن امروز:
طیبه سیاوشی، نماینده تهران در خصوص دستگیری دو تن از فعالان حوزه تئاتر می‌گوید: دو، سه سالی که روح جدیدی در صنعت تئاتر کشور دمیده شده و فعالان این عرصه با کلی تلاش و زحمت، سالنی را برای تمرین و نمایش پیدا می‌کنند تا کار خود را به صحنه ببرند و باید گفت که تئاتر یک سرگرمی سالم، آموزنده و فرهنگی است که باید قدر آن را دانست. اگر با افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند برخوردهای قهری شود، بخش فرهنگی کشور لطمه خواهد خورد.
میهن امروز-  محمد آیتی: پخش یک تیزر جنجالی از نمایش «رویای شب تابستان»، کارگردان این تئاتر و مدیر مجموعه تئاتر شهر که این تئاتر موزیکال در آن اجرا می‌شد، احضار و در نهایت برای رسیدگی قضایی به پرونده‌شان موقت بازداشت شدند.

کمدی موزیکال رویای شب تابستان به کارگردانی مریم کاظمی، پس از برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با اجرای زنده موسیقی اجراهای پیاپی داشت. در روزهای اخیر تیزر این نمایش در فضای مجازی پخش شد؛ تیزری که به گفته افرادی که این تئاتر را دیدند نه خبری از موسیقی و نه حرکات موزون آن در نمایش بود.

پس از انتشار گسترده این تیزر در فضای مجازی، ابتدا حکم قضایی مبنی بر توقیف این نمایش صادر شد و سپس کارگردان این تئاتر و همچنین مدیر تئاتر شهر بازداشت موقت شدند.

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با میهن امروز در خصوص بازداشت مریم کاظمی، کارگردان نمایش «رویای شب تابستان» و دکتر سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر و اینکه این نوع برخوردها چقدر می‌تواند به دل‌زدگی اهالی تئاتر منجر شود، گفت: از قرار معلوم تیزری از این کار در فضای مجازی منتشر شده که همین کلیپ باعث دستگیری خانم کاظمی و دکتر اسدی شده که به نظر من بهتر بود که در ابتدا تذکری داده می‌شد که کار به اینجا نمی‌کشید. پس از دستگیری دکتر اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر افرادی به من زنگ زدند و گفتند ما همیشه آرزو داشتیم که فقط یک ساعت در کلاس ایشان حضور داشته باشیم اما متاسفانه امروز شاهد بازداشت ایشان هستیم.

وی در ادامه افزود: دو، سه سالی که روح جدیدی در صنعت تئاتر کشور دمیده شده و فعالان این عرصه با کلی تلاش و زحمت، سالنی را برای تمرین و نمایش پیدا می‌کنند تا کار خود را به صحنه ببرند و باید گفت که تئاتر یک سرگرمی سالم، آموزنده و فرهنگی است که باید قدر آن را دانست. اگر با افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند برخوردهای قهری شود، بخش فرهنگی کشور لطمه خواهد خورد. به نظر من لزومی نداشت که مدیر مجموعه تئاتر شهر این‌طور دستگیر شود چون کسانی که تئاتر را به تماشا نشسته بودند می‌گفتند در خود نمایش، نه این موسیقی و نه آن حرکات موزون تیزر دیده شده بود.

نماینده تهران در پاسخ به اینکه توزیع گسترده تیزر به خاطر شیطنت افرادی خارج از گروه نمایش بوده یا خود عوامل این نمایش در پخش آن بی‌سیاستی کردند، گفت: حقیقتاً من در این باره پاسخ دقیقی برای ارائه ندارم زیرا روایت‌های مطرح شده متفاوت است. عده‌ای می‌گویند این تیزر برای جلب بیشتر مخاطب بوده و عده‌ای می‌گویند این کلیپ قرار نبوده در فضای مجازی به این صورت پخش شود. من در این خصوص با عوامل تئاتر "رویای شب تابستان" صحبتی نداشتم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری