سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - June 02 2020
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
کد خبر: ۵۴۹۳۰
قانون اصول برگزاری 'دوئل' (مبارزه دو نفره) در روسیه به مجلس 'دوما' ارائه شده و در صورت تایید و امضای 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری این کشور، قانونی خواهد شد.
میهن امروز- قانون دوئل توسط 'سرگئی ایوانف' نماینده‌ای از حزب 'لیبرال دمکرات' به دومای روسیه ارائه شده و بر اساس آن فقط کارکنان دولت اجازه دوئل خواهند داشت.

در این قانون اصول و شیوه برگزاری دوئل از جمله نوع لباس‌های دو فرد شرکت کننده در این مبارزه تعیین شده است.

در سندی که برای توضیح این قانون به دوما ارائه شده، آمده است: اخیرا گرایشی از طرف مقام‌های حکومتی برای فراخواندن شهروندان مخالف دیدگاه‌های دولت به دوئل مشاهده شده است.

بر اساس این طرح قانونی، دوئل باید بین افراد برابر برگزار شود و اگر مقام‌های حکومتی از طرف شهروندان مورد توهین قرار گیرند، باید از طریق پیگیری قضایی و دادگاه اقدام کنند.

'ویکتور زولوتوف' فرمانده گارد ملی روسیه دیروز در اقدامی بی سابقه 'الکسی ناوالنی' سرشناس‌ترین رهبر فعلی مخالفان دولت این کشور را به دلیل وارد کردن اتهام دزدی به وی، به دوئل دعوت کرد.

زولوتوف در فیلم کوتاهی که در 'یوتیوب' منتشر شد، خطاب به ناوالنی گفت که وی را به «گوشت کوبیده شده» تبدیل خواهد کرد.
زولوتوف این پیام تهدید آمیز را پس از آن که بنیاد مبارزه با فساد مالی روسیه (به ریاست ناوالنی)، گارد ملی روسیه را به تخلفات مالی متهم کرد، منتشر کرد.

دوئل در فرهنگ روس‌ها سابقه‌ای تاریخی دارد و بسیاری از افراد سرشناس و معروف جامعه در زمان حکومت روسیه تزاری، در صورت پایان یافتن صبرشان در مقابل اتهامات و فشار افکار عمومی، برای دفاع از حیثیت، ناموس یا اعتبار خود به طرف مقابل پیشنهاد دوئل می‌داده اند که با کشته شدن یکی از طرفین پایان می‌یافت.

معروفترین دوئل روسیه روز ۲۷ ژانویه سال ۱۸۳۷ بین 'الکساندر پوشکین' شاعر و نویسنده برجسته روس و افسری فرانسوی عضو ارتش روسیه به نام 'دانتس' برگزار شد که منجر به کشته شدن این شاعر نامی روسیه شد که از وی به عنوان تزار زبان و ادبیات روسیه یاد می‌شود.

در تاریخ آمده است که این دوئل به فراخوان پوشکین به دلیل گسترش شایعات درخصوص همسرش برگزار شد که گویا از طرف دانتس زمینه آن فراهم شده بود.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری