سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - June 02 2020
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
کد خبر: ۵۴۹۶۶
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ‌اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد بلکه دشمنان عملیات روانی آغاز کرده‌اند، گفت: با این حرکات بن‌بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی‌آید‌.

میهن امروز- حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی داشت: اجلاس اخیر مجلس خبرگان رهبری، در واقع اجلاس مقرری و اجلاس رسمی خبرگان بود، با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشیتی مردم و مشکلاتی که به وجود آمده است، این مسائل محور این اجلاس قرار گرفت.

به نوشته تسنیم، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: بر اثر سوء تدبیری که بعضی از مسئولان داشتند، موضوع اجلاس پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در مسائل خاص اقتصادی و معیشتی قرار گرفت، به این منظور از سه نفر از روسای قوا دعوت شد که نسبت به این مسائل توضیحات خود را ارائه دهند.

علم الهدی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مجلس خبرگان صیانت از رهبری و صیانت از ولایت فقیه است گفت: نظارتی هم که مجلس خبرگان بر بقای شرایط رهبری دارد، بر حسب صیانت از اصل ولایت فقیه و صیانت از رهبری است، طبیعی است بر حسب نمایندگی از طرف مردم باید نسبت به صیانت و پیگیری مطالبات رهبری در مقاطع خیلی حساس و در مسائل سرنوشت‌ساز انقلاب اقدام کند و این مهم در راستای رسالت و مسئولیت مجلس خبرگان است.

وی با بیان این نکته که وضعیت امروز ما از نظر گرفتاری‌ها و مشکلات معیشتی و اقتصادی در برابر تهاجم اقتصادی دشمن به وجود آمده تصریح کرد: طبیعی است در چنین موقعیتی، مجلس خبرگان موضوع اجلاس را بر این اساس قرار بدهد و از سران قوا هم بخواهد توضیح بدهند، رئیس قوه قضاییه تشریف آوردند و توضیحاتی دادند، ایشان به سوالات خبرگان در مدت 2.5 ساعت پاسخ دادند. رئیس مجلس نیز پاسخگو بودند اما رئیس جمهور با وجود اینکه خودشان عضو مجلس خبرگان هستند حضور نداشتند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه خروجی اجلاس مجلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای در شکل قطعنامه بود عنوان کرد: مواد این قطعنامه دقیقا عبارت بود از مسائلی که مردم دارند و نسبت به پیگیری مسئولان کشور چه مسئولین اجرایی در دولت و چه مسئولین قوه قضاییه و قوه مقننه مواردی صادر شد.

علم الهدی با اشاره به اینکه برخی از افراد وظیفه نشناس اعتراض کردند که چرا مجلس خبرگان آمده در این مسئله دخالت کرده گفت: این مسائل دخالت نبوده، این مسائل،مسئله هر فرد و شهروند انقلابی در این مملکت است. مردم گرفتار سوءتدبیر بعضی از مسئولان شدند و منشا بسیاری از گرفتاری‌ها و مشکلات مردم مسائل داخلی است و تحریم خارجی نیست.

وی ادامه داد: عده‌ای عنوان می‌کنند در این شرایط مقام معظم رهبری خودشان بیایند و مستقلا دخالت کنند و با اجرای یک سلسله برنامه‌های خاص در کنار دولت و یا موازی با دولت مشکلات اقتصادی را حل کنند، اما مقام معظم رهبری فرمودند: «من هیچ تشکیلات موازی را در کنار دولت جایز نمی‌دانم و درست نیست یعنی این مصلحت نیست و مشکلی را که حل نمی‌کند، بر مشکل هم می‌افزاید، بنابراین خود دولت و مسئولان بیایند خودشان مشکلات را حل کنند.»

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: بعضی از افراد مغرض این فرمایش مقام معظم رهبری را این گونه تفسیر کردند که نظر مقام معظم رهبری این بوده که خبرگان نباید دخالت کنند و یا اینکه خبرگان یک جریان موازی با دولت است در حالی که باید در نظر داشت مجلس خبرگان در کار اجرایی دخالت نکرده و اصلا بحث اجرا نداشته است، خبرگان صرفا برحسب رسالتی که در مسئولیت خودش یعنی صیانت از رهبری دارد برای پیگیری مطالبات رهبری از مسئولان، از آن‌ها خواسته توضیح بدهند و این به معنای دخالت در کار دولت یا مسائل اقتصادی یا برنامه ریزی نیست. اما شاهد بودیم عده‌ای یک حرکت ضد انقلابی انجام دادند و گفتند مقصود مقام معظم رهبری از تشکیلات موازی، تشکیلات خبرگان است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه تصریح کرد: مسائلی که پیش آمده را باید با دقت پیگیری بکنیم و تحلیلی واقع بینانه و نه مغرضانه و یا تخیلی ارائه دهیم. مسئله اصلی این است که کشور ما از نظر اقتصادی مشکل حادی ندارد و رشد اقتصادی ما آن قدر در کشور پایین نیست که فاجعه ایجاد کند، در واقع مشکل اقتصادی که بگوئیم اقتصاد ما را به بن بست رسانده باشد یا ارکان اقتصاد ما را ساقط کرده باشد، نداریم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری