دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - May 20 2019
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
کد خبر: ۵۵۷۹۶
یک دختر سوئدی به شکل اتفاقی موفق به کشف شمشیری باستانی در ساحل دریاچه شد. این شمشیر بالغ بر 1 هزار سال قدمت دارد و به تاریخ وایکینگ ها مرتبط است.

میهن امروز- به گزارش نیوزویک، قایق سواری وایکینگ در فرهنگ نروژی باستان جایگاهی ویژه داشته و به نظر می رسد این شمشیر نیز یادگار همان دوران است.

جالب است که این شمشیر باستانی در حاشیه دریاچه جنوب سوئد یافت شده آن هم در شرایطی که ابتدا تصور می شده یک تکه چوب عادی است. یابنده این شمشیر که ساگا نام دارد در این خصوص می گوید؛ "من خارج از آب بودم، چوبها و سنگ ها و چیزهای دیگر را برای دیدن یکی یکی بر می داشتم و سپس یک نوع چوب را پیدا کردم که به نظرم طراحی جالبی داشت. قصد داشتم این چوب را داخل آب بیندازم که حس کردم یک دسته و کمی زنگ زدگی دارد. بنابراین آن را در هوا نگه داشتم و گفتم من یک شمشیر پیدا کرده ام."

کشف شمشیر 1 هزارساله وایکینگ ها

این شمشیر باستانی به سرعت به موزه Jonkopings Lans ارائه شد و آنان نیز سن شمشیر را یک هزار سال تشخیص دادند. با این حال بازرسی های بیشتر در خصوص این شمشیر ادامه دارد.

این شمشیر باستانی حدود 85 سانتی متر طول دارد و با چوب و فلز طراحی شده است. نمایندگان موزه اشاره کرده اند که کسانی که مایل به دیدن شمشیر هستند باید حداقل یک سال منتظر بمانند، زیرا فرآیند حفاظت، زمان زیادی طول می کشد.شمشیر دیگری که بیش از هزار سال قدمت داشت، سال گذشته در کوهی در نروژ یافت شد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری