چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - June 26 2019
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۵۵۹۷۹
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

میهن امروز- متن این تذکرات که توسط علی اصغر یوسف‌نژاد قرائت شد، به شرح زیر است:

شاعری نماینده بهشهر به رئیس جمهور: با توجه به حادثه سیل در ۱۴ مهرماه ۹۷ در استان مازندران که موجب خسارت شدید مالی و جانی شده است، دستور دهید فورا نسبت به جبران خسارت اقدام شود.

یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر بهداشت و درمان: بی توجهی وزارت بهداشت و درمان به پوشش همگانی سلامت، مرگ مادران باردار و بیماری‌های عفونی در شهر زاهدان قابل پذیرش نیست.

ساری نماینده اهواز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا وزارت فرهنگ در حوزه صدا و سیما فقط برای پایتخت فعالیت می‌کند. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت عدم رسیدگی و تاخیر در کارهای فرهنگی توسط شما چیست؟ به وزیر جهاد کشاورزی: عدم رسیدگی به مدیران منابع طبیعی استان خوزستان چه دلیلی دارد؟

ابطحی نماینده خمینی‌شهر به همراه دو تن از نمایندگان به رئیس جمهور: عدم اجرای حکم قانون بند ه ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه کشور موضوع بخشودگی سود کارفرما و جریمه بیمه‌های دریافتی کشاورزان و خسارت دیده از حوادث غیر طبیعی و امهال اصل وام آن‌ها به مدت سه سال.

پورمختار نماینده بهار به وزیر جهاد کشاورزی: اقدام فوری در رفع ممنوعیت صادرات سیب‌زمینی و لغو نامه شماره ۰۲۰۱۳۱.

سلیمی نماینده سمیرم به رئیس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی: عدم اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم در خصوص بخشودگی سود جریمه دیرکرد بانک کشاورزی خلاف قوانین تصویبی مجلس است.

نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی: لزوم بررسی جدی در جاده‌های اورامانات که شاخص کیفیت آن خیلی پایین است.

وقف‌چی نماینده زنجان به وزیر نفت: دلیل تعلل در ساخت پتروشیمی زنجان چیست؟ به وزیر جهاد کشاورزی: دلایل عدم تامین مقدمات به منظور صادرات زیتون چیست؟ به وزیر نیرو: عدم به کارگیری نیروهای بومی در منطقه اورامانات.

حاجی نماینده شاهین‌شهر به رئیس جمهور: به چه دلیل یارانه نوزادانی که در سال ۱۳۹۷ متولد می‌شوند حذف می‌کنید، در حالی که این اقدام مغایر قانون و سیاست‌های جمعی است.

وحدتی نماینده بستان‌آباد به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم تعیین تکلیف پروژه‌های ارتباطی بستان‌آباد – تبریز چیست؟ وحدتی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت عدم رسیدگی به نیاز کامیون‌داران به لاستیک چیست؟

گودرزی نماینده بروجرد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پیگیری مسئولانه در خصوص پرداخت مطالبات کامیون داران،‌ شرکت خلیج فارس و شرکت آبادان.

شریف‌پور نماینده ماکو به وزیر آموزش و پرورش: تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها. به وزیر نیرو: پیرو نشست شش ماهه قبل که مقرر شده بود ماده ۳۳ پروژه سدهای کوتاه خاکی ابلاغ گردد تاکنون عملی نشده است.

صادقی نماینده تهران به وزیر کشور و وزیر اطلاعات: مسببان حمله به منزل دکتر سید علی اصغر غروی در اصفهان کیست و با چه مجوزی کتب و آثار پژوهشی را با خود برده‌اند؟

صباغیان نماینده مردم مهریز به وزیر صنعت‌ و معدن: چرا برخی از نمایندگان سایپا به تعهدات خود در قبال تحویل خودرو به مشتریان عمل نمی‌کنند؟ به سرپرست وزارت اقتصاد و دارایی: چرا نظارت بر بورس سکه ثامن وجود نداشت که منجر به اختلاس اموال مردم شد؟ به وزیر کشور: چرا در برخی از مناطق سرقت و ناامنی افزایش یافته است؟ به وزیر نفت: چرا شرکت سازنده پالایشگاه GTL که با سرمایه‌های مردم اجرایی شده است، پروژه را به حال خود رها کرده و کسی به آن توجه نمی‌کند؟ به وزیر راه و شهرسازی: چرا علی رغم اینکه در اتوبان قم - کاشان عوارض مناسبی از مردم جهت تردد اخذ می‌گردد،‌ اما از آسفالت مناسبی برخوردار نیست؟

شریعت‌نژاد نماینده تنکابن به رئیس جمهور: با توجه به خسارت قابل توجه به زیرساخت‌ها و اموال شخصی مردم در طی سیل اخیر دستور فوری برای جبران خسارات دهید.

زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور: با توجه به افزایش خط فقر و ضعیف شدن بیشتر فقرا می‌طلبد که به فوریت بسته‌های حمایتی نقدی و غیر نقدی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

ساداتی‌نژاد نماینده آران و بیدگل به وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی: چرا وزارت ارشاد هیچ برنامه‌ای در حوزه فرهنگی برای روستاهای کشور ندارد؟

نانواکناری نماینده بابلسر به وزیر راه و شهرسازی: با توجه به دستور شما و تعهد معاونین مربوطه در پروژه‌های راه حوزه مربوطه هنوز این پروژه‌ها به اتمام نرسیده است، لطفا رسیدگی کنید.

نجفی نماینده تهران به وزیر امور خارجه: لزوم تسریع در پرونده انتخاب و معرفی سفیر ایران در چین و هند.

حسن‌خانی به رئیس جمهور: عدم اجرای بند ت قانون بودجه سال ۹۷، در خصوص بخشودگی تسهیلات تا سقف ۱ میلیارد ریال.

ربیعی نماینده بروجرد به وزیر ورزش و جوانان: عدم توجه و عدم اهتمام به تکمیل پروژه‌های استانی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم.

دهقانی نماینده چناران به وزیر صنعت و معدن: لزوم توقف صادرات کاغذ به خارج از کشور.

شکری نماینده مردم تالش به وزیر نیرو: سیل ویرانگر ۵ و ۶ مهرماه زیرساخت‌های شهرستان‌ها را از بین برده است، دستور رسیدگی دهید. به وزیر راه و شهرسازی: سیل اخیر زیرساخت‌های جاده‌ای را در شهرستان از بین برده و تردد مردم را با مشکل روبرو کرده است، دستور رسیدگی فوری دهید.

گودرزی نماینده بروجرد به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پرداخت مطالبات گندم‌کاران

نوروزی نماینده رباط‌کریم به وزیر دادگستری: به چه دلیل دادگستری شهرستان بهارستان بدون دقت حساب‌های شهرداری را مسدود می‌کند. به وزیر کشور: چرا بخشداری شهر ۲۵۰ هزار نفری پرند افتتاح نمی‌گردد. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا به وضعیت مسکن تعاونی بیمارستان شریعتی تهران رسیدگی نمی‌شود. به وزیر نفت: به چه دلیل نمایندگانی که مدارک غیر مرتبط با وزارت نفت دارند، به این وزارتخانه منتقل می‌شوند. به رئیس جمهور: به چه دلیل سالانه ۵ میلیون دلار محصولات تراریخته وارد کشور می‌شود.

پژمان‌فر نماینده مشهد به وزیران کشور، اطلاعات و راه: به چه دلیل کامیون‌داران واحدهای تولیدی به حالت تعطیلی افتاده‌اند و مواد اولیه از سمت پتروشیمی بارگیری نمی‌شود.

ساری و کاظم‌نسب نمایندگان اهواز به وزیر نفت: چرا نیروهای جایگاه‌های سوخت واگذار شده در استان خوزستان تعدیل و اخراج شده‌اند؟

حاجی نماینده شاهین‌شهر به وزیر آموزش و پرورش: جمعی از معلمان استخدامی سال ۶۰ جهت بازنشستگی باید مابه‌التفاوت ۹ درصد حق بازنشستگی را براساس حقوق پرداخت کنند.

نادری نماینده اورامانات به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا کتابخانه‌های کرمانشاه را به حال خود رها کردید و از مدیران فرهنگی در مدیریت استان استفاده نمی‌کنید؟

هاشمی نماینده میاندوآب به وزیر راه: پروژه‌های راهسازی میاندوآب علی رغم پیگیری‌های انجام شده به کندی پیش می‌رود، دلیل این امر چیست؟

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری