سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - March 26 2019
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
کد خبر: ۵۶۶۸۸
امیر قطر با اشاره به اینکه کشورش آثار محاصره را تا حد زیادی پشت سر گذاشته است، تاکید کرد که امنیت و ثبات کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با خدشه وارد کردن به حاکمیت آنها برقرار نمی شود.

میهن امروز- به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در سخنرانی امروز سه شنبه خود در مراسم افتتاح چهل و هفتمین دوره مجلس شورای این کشور تصریح کرد: مصونیت اقتصاد قطر در برابر لرزه های خارجی تقویت شد و روابط خارجی با جهان توسعه یافت و اعتماد و اتکای ما به خودمان افزایش یافت.

شیخ تمیم در اشاره به محاصره مصر و عربستان و بحرین و امارات علیه کشور افزود: توانستیم تاحد زیادی آثار محاصره را پشت سر بگذاریم و حجم صادرات قطر به میزان 18 درصد در سال گذشته افزایش یافت و ارزش ریال قطر حفظ شد.

وی تاکید کرد:‌ قطر جایگاه خود به عنوان بزرگترین صادرکننده گاز در جهان درسال های آینده را حفظ خواهد کرد.

امیر قطر گفت: متاسفانه تداوم بحران بین قطر و چهار کشور، ناتوانی شورای همکاری را برملا و نقش منطقه ای و بین المللی آن را به حاشیه راند.

وی افزود: تداوم بیش از یکسال و نیمه بحران بین قطر و چهار کشور عربی بیانگر ناکامی شورای همکاری در رسیدن به اهدافش است و باید سازوکارهای آن در آینده بهبود و توسعه یابد.

امیر قطر تصریح کرد: امنیت و ثبات کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هرگز با خدشه وارد کردن به حاکمیت آنها محقق نخواهد شد.

وی افزود: دولت قطر همچنان یک طرف موثر و حامی حل و فصل اختلافات ومقابله با چالش ها و خطرات پیش روی امت های عربی و اسلامی باقی خواهد ماند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری