شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - August 24 2019
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
کد خبر: ۵۶۷۰۱
دست بالای دموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌ای
انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا امسال در حالی در آمریکا برگزار می‌شود که دولت ترامپ بیش از هر دوره‌ای نیاز به حمایت جمهوری‌خواهان
میهن امروز- انتخابات آمریکا برای مجلس نمایندگان و مجلس سنا امروز -سه‌شنبه- برگزار می‌شود که در آن ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و یک سوم از کرسی‌های سنا با رای مردم آمریکا مشخص خواهد شد. در این انتخابات همچنین تکلیف ۳۹ فرماندار و صدها کرسی ایالتی تعیین می‌شود. مجلس سنا حدود صد نماینده دارد که هر دو سال، یک سوم این افراد در انتخابات برگزیده می‌شوند. گفته می‌شود تبلیغات ترامپ در مورد افزایش تحریم‌ها علیه ایران، آخرین حربه او برای پیروزی در انتخابات آمریکا بوده است. در مجلس سنا، جمهوری خواهان تنها دو صندلی بیشتر از دموکرات‌ها دارند.

در ادامه وضعیت انتخابات در انتخابات کنگره آمریکا را بررسی می‌کنیم:

در کالیفرنیا نماینده قبلی یک زن از حزب دموکرات بوده که از ۱۹۹۲ در این مسئولیت قرار داشته و برای این دوره هم نامزد شده است. او با یک دموکرات دیگر رقابت کرده است.

در نیویورک، کنتیکت، رود آیلند و هاوایی نمایندگان فعلی دموکرات هستند، اما او باید با رقیب جمهوریخواه خود رقابت کند. شانس گزینه دموکرات برای باقی ماندن در کنگره بیشتر است.

در دلاویر هم وضعیت به همین شکل است با این تفاوت که در این ایالت یک نامزد از حزب لیبرال هم حضور دارد. در نیومکزیکو هم نماینده دموکرات رقیب جدی در جمهوری خواهان ندارد، اما یک چهره مستقل وارد رقابت شده است.

در واشنگتن، فلوریدا، نیوجرسی، میشیگان، داکوتای شمالی، ویرجینیا، ویرجینیای شرقی، میزوری، مونتانا، مریلند، ایندیانا، ویسکانسین، اوهایو و پنسیلوانیا، نماینده دموکرات رقابت سختی برای حفظ کرسی خود در رقابت با نامزد جمهوری خواهان دارد. در ماساچوست هم رقابت سخت است و البته یک نامزد مستقل، شرایط را پیچیده‌تر کرده است.

در ماین نماینده قبلی مستقل بود و این بار باید با رقیبانی از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات رقابت کند.

در ایالت آریزونا نماینده قبلی جمهوری‌خواه بوده است. این دوره سه حزب جمهوری‌خواه، دموکرات و حزب سبز یک زن را برای جانشینی او معرفی کرده‌اند.

در ایالت تنسی هم نماینده جمهوری‌خواه قبلی در انتخابات حضور ندارد و یک نامزد جمهوری خواه و یک نامزد دموکرات برای جانشینی او رقابت می‌کنند.

نماینده تگزاس که مشهور به ایالت جمهوری‌خواهان است، تد کروز تندرو است که برای حفظ صندلی خود حالا وارد چالشی جدی با رقیب دموکرات خود دارد.

در نوادا و وایومینگ نماینده جمهوری‌خواه فعلی رقابت سختی با رقیب دموکرات خود دارد، اما در نبراسکا نماینده جمهوری‌خواه قبلی باید با رقیب نه چندان مطرح دموکرات خود رقابت کند.

ورمونت ایالت دیگری بود که دوره قبل نامزدی جمهوری خواه داشت. او حالا باید با رقیب مستقل خود رقابت کند.

در مینه سوتا انتخابات برای انتخاب دو نامزد کنگره برگزار می‌شود. در دوره قبلی یکی از اعضا به خاطر رسوایی اخلاقی استعفا داد. هر دو نفر دموکرات هستند و حالا کار بسیار سختی برای حفظ صندلی‌ها در رقابت‌های مجلس سنا دارند.

در می‌سی‌سی‌پی هم، هر دو نامزد مجلس سنا در انتخابات مشخص خواهند شد. هر دو عضو قبلی جمهوری‌خواه هستند که یک نفر به خاطر مسائل مربوط به سلامتی استعفا کرد و دیگری نیز به پایان دوره رسیده است. در این ایالت هم جمهوری‌خواهان شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات دارند.

در یوتا هم نماینده فعلی جمهوری خواهان با وجود رقیب دموکرات، کار دشواری برای حفظ صندلی خود نخواهد داشت

منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری