چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - January 22 2020
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
کد خبر: ۵۷۷۱۲
پروانه سلحشوری:
سلحشوری معتقد است: جناحی که از دستگاه‌های تبلیغاتی بالایی برخوردارند انتصاباتی که به دلشان نباشد را در بوق و کرنا می‌کنند و خیلی سازمان‌یافته به تخریب افرادی که متعلق به جریان مقابل آن‌ها هستند، می‌پردازند.
میهن امروز- محمد آیتی: این روزها، روز جولان جبهه پایداری بر صداوسیماست، پیش از این فروغی باجناق فرزند حداد عادل به مدیریت شبکه سوم منصوب شده بود. مهدی آذرپندار نیز از چهره‌های جوان نزدیک به پایداری بود که در شبکه سوم پست گرفته بود. فرزند حداد هم در همین هفته در شبکه سه پست گرفت تا به همراه میثم نیلی ستاد جوان انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی به صدا و سیما منتقل شده باشد.

پروانه سلحشوری نماینده تهران به رویداد۲۴ می‌گوید: من از یک طرف با فامیل‌بازی و اینکه بخواهیم از رانت خود برای پست گرفتن اطرافیانمان استفاده کنیم، مخالفم و این روند را به هیچ عنوان درست و منطقی نمی‌دانم. در حین حال این اعتقاد را هم دارم که اگر در نزدیکان ما افراد شایسته‌ای وجود دارند نباید به صرف آشنا بودن این افراد، آن‌ها حذف شوند؛ بنابراین زمانی که فردی پستی را می‌گیرد باید به رزومه و تحصیلات او نگاهی انداخت و دید آیا فرد موردنظر لیاقت و توان لازم را برای مدیریت آن مجموعه دارد یا خیر؟ اگر شخصی سمتی را بگیرد، اما با آن مجموعه غریب باشد باید توسط مسئولان ذینفع تحقیقاتی صورت بگیرد و دید فرد با چه رانت و مکانیزمی وارد سیستم شده و در وهله بعدی به خاطر اینکه اعتماد در جامعه افزایش پیدا کند باید جلوی ورود افراد غیرمتخصص در سمت‌های دولتی گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی می‌گوید: فکر می‌کنم جناحی که از دستگاه‌های تبلیغاتی بالایی برخوردارند انتصاباتی که به دلشان نباشد را در بوق و کرنا می‌کنند و خیلی سازمان‌یافته به تخریب افرادی که متعلق به جریان مقابل آن‌ها هستند، می‌پردازند. متاسفانه در چنین شرایطی تنها به خاطر برخی افکار سیاسی، اخلاق زیر پا گذاشته می‌شود، اما وقتی همین انتصابات و فامیل‌بازی‌ها در سازمان‌هایی که تحت نظر آن‌ها است اتفاق می‌افتد خبری از انتقاد نیست.

به گزارش رویداد۲۴ اعضای جدید شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه سیما (شامل علی اصغرپورمحمدی، میثم نیلی، فریدالدین حدادعادل، احمدعبودتیان و جعفر عبدالملکی) که قرار است برای یک شبکه رسانه‌ملی فکر کنند، همگی به جریان‌های اصولگرای دست‌راستی مثل جریان پایداری نزدیک‌اند. این جریان به لحاظ تئوریک به افکار مصباح یزدی نزدیک است و به لحاظ اجرایی حامیان ابراهیم رئیسی محسوب می‌شوند.

سلحشوری با اشاره به ایجاد تنش‌های موجود در جامعه توسط برخی افراد از یک جریان خاص می‌گوید: عده‌ای با یک تفکر خاص سیاسی، آگاهانه یا غیرآگاهانه شرایطی را بوجود آوردند که تنش در جامعه وجود داشته باشد. به طور مثال در روز‌های گذشته عده‌ای از یک جریان خاص بی‌محابا به دکتر ظریف حمله کردند و برای رسیدن به هدف خود از هیچ تخریبی دریغ نکردند. همین افرادی که خیلی راحت روی به تخریب چهره‌ای از جریان مقابل می‌آورند اگر حرف و ادعای غیرمعمولی از یکی از افراد خودشان در جامعه مطرح شود خیلی راحت از کنار آن می‌گذرند و کاملاً احساس می‌شود که نحوه برخورد آن‌ها با موضوعات، دوگانه و سیاسی است.

منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری