شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - May 30 2020
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
کد خبر: ۵۷۷۵۳
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعدادی از سوال کنندگان عضو این کمیسیون فرصت ۲ ماه به بطحایی برای اصلاح برخی امور داده‌اند گفت: پس از گذشت این زمان موضوع مجددا دنبال خواهد شد.

میهن امروز- میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با فارس، در خصوص جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز 4 موضوع در دستور کار بود.
وی افزود: موضوع اول بحث سؤال از محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش بود که نمایندگان سؤال‌کننده قرار شد دو ماه به وی مهلت دهند و پس از 2 ماه و ارائه توضیحات لازم موضوع مجدداً پیگیری و دنبال شود ضمن اینکه نشست بعدی آنها با حضور اعضای کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون خواهد بود و مواردی که قابل رفع و ابهامات مدنظر است اصلاح شود و اگر این موضوع همچنان وجود داشت تقاضای خود را مجدداً تکرار کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: موضوع دوم مطرح شده در جلسه عصر امروز این کمیسیون مربوط به اعمال ماده 234 که در مورد مدارس خارج از کشور است از سوی تعدادی از اعضای کمیسیون درخواست شده بود که در نهایت توسط این کمیسیون و اعضای حاضر در آن رد شد البته این کار پس از ارائه گزارش کمیته مربوطه صورت گرفت و برخی افراد خواستار ارجاع این موضوع به قوه قضاییه بودند که در نهایت رد شد.

نماینده مردم گِرمی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع سوم مربوط به الحاق یک تبصره به لایحه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بود که به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع داده شده بود که پس از بررسی در نهایت توسط اعضای کمیسیون به دلیل مغایرت با برخی اصول قانون اساسی رد شد.
میرزاده موضوع چهارم در دستور کار جلسه عصر امروز این کمیسیون را مربوط به ماده 66 قانون خدمات کشوری اعلام کرد که به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود اما در نهایت به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی مغایر شناخته شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلسه‌ای را در روز چهارشنبه نخواهد داشت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری